Контролювати діяльність тернопільських чиновників взялась ініціативна група "Громадсько-правова люстрація". Сьогодні в активістів відбудась зустріч з міським головою. Кажуть, їх почули.
Це не особиста помста чи упередженість, кажуть активісти. Якщо чиновники хочуть повернути довіру людей до органів місцевого самоврядування, їм доведеться відповідати на питання. А питань назбиралось: корупція, проведення тендерів, виділення земельних ділянок.
– Мова велася про 1 га землі, яка розташована між "Збручем" і готелем, колишня клітка так звана. Там дійсно передано, ми бачили договір і виникає багато питань до даної земельної ділянки… Ми вважаємо, що це питання має бути саме з залученням коштів до міського бюджету. Тобто не просто передати і прикриватись тим, що ділянка залишається у власності громади міста. А майно ж будується на ній. А що затрачається, які кошти передаються, хто потім далі буде все це? – говорить правозахисник ініціативної групи Володимир Малишевський.
Ідею щодо наповнення бюджету міський голова підтримує. Каже, неконтрольованої незаконної роздачі землі в місті немає і бути не може. Продаж можливий лише через аукціон. Є і список земельних ділянок, які виставлять на аукціон.
– Ми планували від продажу на аукціоні 2 млн 500 тисяч грн за 2013 рік, фактично отримали 1 млн 139 тисяч. Пояснюється це змінами, які двічі протягом року відбувались в законодавстві, бо не могли ні разу оголосити і провести аукціон, який проводить навіть не міська рада, а спеціалізоване підприємство. Всі ці об'єкти переміщаються на цей рік і ми цю різницю зможемо отримати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.
Цікавились активісти і міськими паркуваннями, і ринками, і розформуванням міської шляхово-експлуатаційної дільниці. Кажуть, запитань ще багато, відповіді на деякі з них отримали, проте триматимуть усе під контролем. Міський голова побіцяв рахуватись з ініціативною групою і долучати їх до роботи.