додому суспільство Компроміс щодо колишнього стадіону “Текстерно” знайшли

Компроміс щодо колишнього стадіону “Текстерно” знайшли

653

Зберегти стадіон для тернополян, не обмежуючи в правах забудовника. Компроміс щодо колишнього стадіону "Текстерно" на вулиці Злуки, проти забудови якого виступали мешканці прилеглих будинків, спільно шукали будівельники, архітектори, чиновники та громада. У міській раді кажуть, рішення знайшли, проте поки не остаточне, адже обговорення триває.

Суперечки точаться навколо цього стадіону. Колись ним користувалось підприємство "Текстерно", тепер – приватний "Інститут економіки і підприємництва". Останній почав на цій території житлове будівництво. Дійшла справа і до самого стадіону. В кінці березня його почали обгороджувати.

– Ми обгороджуємо, щоб не наводився тут ніякий бардак, щоб його не штрафувала санстанція, щоб ніякі ліві люди не ходили і бардак не розводили.

Стадіон і справді мало нагадує діючий. Заріс травою, розмітки жодної. Тут, кажуть будівельники, часто засідають компанії, залишаючи по собі сміття.

– От бачите, люди сидять, пиво п'ють. Куди вони викинуть пляшки, чи з собою заберуть, чи тут лишать? При тому тут є поряд з 10 смітників, а що тут робиться.

Та мешканці прилеглих будинків на вулиці Злуки згідні і на такий. Люди вимагали зберегти стадіон. Конфлікт взялись вирішувати спільно з чиновниками, архітекторами та забудовником. Зрештою, кажуть у міській раді, компроміс знайшли.

– Є на сьогодні пропозиція, яка повинна влаштувати всі сторони. Тут видно чітко існуюча територія. Пропонується, що міська рада готова додатково виділити територію приблизно 45 сотих землі. Від такої самої території відмовиться теперішній користувач землі, на цій території збудує сучасний повноцінний стадіон розмірами 45 на 90 метрів, який відповідає всім національним стандартам, де буде можливість проводити і змагання національного рівня.  Цей стадіон буде збудований за кошти інвестора, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Новий стадіон буде меншим, ніж теперішній, але універсальним, з розміткою для різних спортивих ігор. Крім того, за рахунок міської землі його трохи змістять, адже будувати вище не дозволяє високовольтна лінія електропередач. Збоку облаштують ще два невеликих спортивних майданчики. Усе – за гроші забудовника. Він же повинен замінити мережі на вулиці Злуки та забезпечити інфраструктуру, заасфальтувати двори, заїзди, побудувати дитячі майданчики. А вже обслуговувати стадіон візьметься місто. Територію передадуть на баланс комунальної установи "Спорт для всіх".

– В цьому році спеціально створено установу, яка називається "Спорт для всіх", ми запланували зробити ремонт крім цього ще 8 дитячих майданчиків в різних мікрорайонах міста, які знаходяться між житловими будинками. Передбачені кошти на проведення ремонту і в подальшому для утримання установи, яка має спостерігати і утримувати майданчики, – говорить Сергій Надал.

Будівництво за гроші забудовника нового універсального стадіону, на якому зможуть займатись усі тернополяни – найкращий компроміс, переконують в міськраді. На такий варіант погоджується забудовник, а от думки мешканців розділились. Саме тому обговорення триває. Свої пропозиції тернополяни можуть розмістити на сайті міськради. Тим часом на самому стадіоні будівельники лише укріпили небезпечні ділянки стіни. Решту робіт на час обговорень зупинили.