8-9 червня християни відзначатимуть свято Трійці. Його ще називають П'ятидесятницею. Бо Трійцю святкують на п'ятдесятий день після Воскресіння Христового, коли на апостолів зійшов Дух Святий. В народі свято називають "зеленим", бо воно символізує оновлення життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священики освячують оберемки зелені, які люди приносять до церкви.
– Кожен з нас очікує якогось супер чуда, ми хочемо щоб сталося щось надзвичайне. Але ми забули про основне чудо, чудо П'ятидесятниці, тобто це чудо переміни має статися в душі кожного з нас. Кожен з нас повинен просити дару мудрості, щоб дух святий нас провадив. Бо здається, що ми маємо дуже великі можливості, але ми забули про найголовніше – про Бога, – розповідає сотрудник Марійського духовного центру Зарваниця отець Микола Медюх.
У день П’ятидесятниці відзначають саму подію зіслання Святого Духа на апостолів, а в понеділок віддають особливу честь Святому Духові, як третій Божій Особі.
– Найперше мусимо бажати, щоб Дух Святий діяв. Щоб ми були на нього відкриті. А він буде діяти тільки тоді, коли ми будемо святими. Іван Павло ІІ казав: "Бажайте великого, будьте святими". Тому я бажаю, щоб всі ми стали святими, якщо будемо святими, то повірте, що тих проблем, які є в нашому суспільстві не буде. Бо ми будемо жити з Богом. А каже Христос : "Прийдіть до мене всі втомлені і обтяжені і я облегчу Вас", "Ярмо, бо Моє любе і тягар легкий". Тому я бажаю всім Духа Святого, щоб нас він провадив, – каже отець микола.
В народі свято Трійці ще називають "зеленим". В цей день церкви та оселі прикрашають гілками верби, клена, бузку, берези, луговими травами, на знак того, що Святий Дух дає життя всьому створеному Богом. На Трійцю люди приходять до храму з квітами та зеленим гіллям. Вважають, що весна та літо по-справжньому вступають у свої права після "зелених" свят.