додому здоров'я Харчове отруєння на весіллі у Гусятинському районі стало резонансним – постраждало більше...

Харчове отруєння на весіллі у Гусятинському районі стало резонансним – постраждало більше 40-ка людей

733

Харчове отруєння на весіллі у Гусятинському районі стало справою резонансною, адже це перше масове отруєння в нашій області за тривалий час, до того ж постраждало більше 40 людей. Остаточні причини медики поки не оголошують, проте вкотре нагадують, як вберегти від подібних випадків себе та інших.

Правила безпечного харчування прості і незмінні. Перше і головне – часто мити руки, особливо перед тим, як збираєтесь поїсти. Що їсти – питання не менш важливе. Одна справа, якщо продукти обираєте самі і готуєте власноруч. Складніше, коли перед вами беліч страв невідомого походження. Саме так можна назвати усе, що гостинно пропонують скуштувати в гостях чи у закладах харчування. З останніми простіше, їх мали б контолювати відповідні служби. Проте часто ресторатори дозволяють замовникам приносити власні наїдки та напої. І якщо таке застілля стає рулеткою, то у ваших силах зменшити ризик. Як? Не їсти все підряд.

Богдан Марків, заступник начальника ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Не рекомендуються в літній період такі страви як котлети, фарширована риба. Не рекомендується вживати, бо вони дуже швидко псуються, заливне, холодці".

Купуючи швидкопсувні продукти, обов'язково перевіряйте дату виготовлення, термін придатності і звіряйте температуру зберігання з тою, яку показує холодильник. Застерігають медики і від покупок на стихійних ринках. Продавці там медичних оглядів не проходять, сертифікатів про якість продукції не мають.

Богдан Марків, заступник начальника ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Молоко, яке випускається заводським способом, проходить пастеризацію і воно механічно закрите, тобто виключений механізм попадання. Молоко, яке купується на розлив, в нас вже мало такого молока продається, обов'язково підлягає кип'ятінню. Кип'ятінню підлягає і така сама сметана. В нас на ринку вона і продається нарозлив".

Аномальна спека, яка тримається цьогоріч не один день поспіль, по дорозі з магазину чи ринку додому може зіпсувати навіть якісні продукти. Виручають за таких умов сумки-холодильники та термоізоляційні пакети.  Якщо ви їх ще не придбали,  донести додому продукти треба не довше, як за 2 години.