Під прицілом – з перших днів. Керівництво області оновлюють, а народний контроль за його роботою залишається в силі. Аби нагадати про це новопризначеним чиновникам, під стіни Тернопільської облдержадміністрації сьогодні прийшли активісти Самооборони Майдану області та Правого сектору, до яких приєднались інші мешканці міста. На недільному віче новий голова ОДА представив трьох кандидатів на посаду своїх заступників. Народ одобрив не всіх.
Попереджений про акцію, новий голова Тернопільської ОДА з приміщення виходить швидше, ніж туди прийши самі учасники акції. Каже, відколи на посаді, до нього щодня шикуються живі черги. Вислухав і думки представників Самооборони Майдану області та Правого сектору. Активісти не задоволені одним з трьох кандидатів на посаду заступника голови ОДА, висуванцем від політичної партії "УДАР Віталія Кличка", Ростиславом Левчуком. Незадоволення підтверджують фактами.
– Він працював на посаді голови управління охорони здоров'я та медичного забезпечення в міськраді. До того він був депутатом міськради від Соціалістичної партії. На наступних виборах він балотувався від "Фронту Змін". Пізніше працював на посаді голови управління як представник "Свободи", яка є ідеологічною партією, – каже представник Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.
– Ще далеко до тих революційних процесів, ми пам'ятаємо справу цієї дівчини, яка загинула через те, що не вистачило кисню в балоні. Така ганебна справа мала б, як мінімум, надавити на совість керівнику управління охорони здоров'я міста і він, як мінімум, мав би попросити пробачення і піти у відставку. Він цього не зробив, – вважає керівник "Правого сектору" на Тернопільщині, голова ТОО "Тризуб" ім. С. Бандери Василь Лабайчук.
Претендуєш на посаду чиновника – чекай ретельної перевірки та люстрації, наголошували активісти. Губернатор запевнив – облдержадміністрація – не місце роздачі посад. За словами Олега Сиротюка, люстрації в області бути, усі працюватимуть прозоро, і за злочини відповідатимуть. Жоден з кандидатів, каже, поки не оформлений на посаду. Інформацію про претендентів пообіцяв перевірити.
– Будь-який кандидат на державну посаду буде проходити спецперевірку 6 державних органів: служби безпеки, прокуратури, міліції, всіх необхідних служб. Якщо те, що ви назвали правда, воно отримає підтвердження і в тій перевірці. Жодна людина без перевірки не буде призначена на посаду. І жоден заступник ще не призначений на посаду. Вони лише кандидати, здані їх документи. Зараз той етап, коли я здійснюю перевірку, – говорить голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.
Зі своїми пропозиціями на акцію прийшли і тернополяни. Одна з учасниць, яка відмовилась себе називати, наголосила на потребі створити реєстр майданівців з Тернопільщини:
– Ніхто не знає в Тернополі, скільки в нас загиблих, пропавших і хто потребує цієї допомоги. з 1 числа набрав чинності закон про надання допомоги постраждалим. І там досить велика допомога.
Допомогу сім'ям загиблих і постраждалих обіцяють і в Тернопільській обласній раді, проте тільки після того, як приймуть обласний бюджет. Ідею добровільного створення реєстру голова облради підтримує.
– Їх в області є десятками. Деякі хочуть зголошуватись, деякі ні. Не секрет, що тут проходили реабілітацію особи з-за меж області. Тобто я вважаю, що коли буде прийнятий бюджет, то в фонді голови обладміністрації і голови облради є служба матеріальної допомоги і ми будемо в змозі надати всю необхідну допомогу цим людям, – запевнив голова Тернопільської облради Василь Хомінець.
Розібратись у призначеннях домовились якнайшвидше і відпустили очільника до роботи.