додому суспільство Керівники комунальних установ Тернопільської обласної ради перейдуть на роботу за контрактом

Керівники комунальних установ Тернопільської обласної ради перейдуть на роботу за контрактом

707

На Тернопільщині запровадять нові правила гри. Всі керівники, які очолюють комунальні установи Тернопільської обласної ради, перейдуть на роботу за контрактом. Такий проект планують затвердити на засіданні сесії на початку липня. Керівники комунальних установ звітуватимуть публічно перед депутатами і спеціально створеною комісією про свою роботу і досягнення.

Боротьба із корупцією та ефективна робота комунальних установ – така мета нового проекту, який мають намір затвердити на сесії Тернопільської облради. Керівники комунальних закладів стануть більш підконтрольні обласній раді. Саме депутати будуть вирішувати: продовжувати контракт чи ні. Свою профпридатність керівникам комунальних установ доведеться підтверджувати щороку, звітуючи про зроблене.

– Будь-яке перепризначення – це не є проти якихось керівників персонально. Це є нові правила гри, за якими діють уже багато областей України. Я надіюся, що це ми зможемо реалізувати і в нас. Кожен керівник комунального закладу, а деякі ведуть себе так, як приватного закладу, обростають напівприватними структурами. Понад 20 керівників працює ще з радянських часів, – розповідає голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

Якщо голосування на сесії буде позитивним, то до 1 жовтня кожен керівник комунальної установи Тернопільської обласної ради має або звільнитися, або погодитися працювати за новими правилами.

– Певні керівники не мають бажання переходити на контрактну форму, їм це не подобається. Розумні керівники, які мають сучасне бачення, то вони навпаки за. В контракті буде чітко передбачено його права і його обов'язки. Контракт по великому рахунку захищає керівника від будь-якого свавілля влади. Адміністрації міняються, ради міняються, але підписаний контракт – це для нього є гарантія, якщо він не буде порушувати певних пунктів контракту, то він буде працювати, – говорить керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської облради Ігор Дулеба.

В управлінні Тернопільської обласної ради є майже 170 закладів. Половина з них – це підприємства. Тому запропоновані зміни торкнуться чималої кількості мешканців області. Частина керівників установ уже знають, що таке робота за контрактом.

– Керівники вищих навчальних закладів, І-ІІІ ступеня, працюють за контрактом. За контрактом працює зараз керівник обласної філармонії і керівники театрів. Крім того стаття 16 передбачає, що всі  працівники закладів охорони здоров'я повинні працювати на контрактах. Термін для тих працівників від 3 до 5 років.  Для всіх інших ми визначаємо у проекті рішення сесії від 1 до 5 років, – каже депутат Тернопільської облради Володимир Чубатий.

У контракті будуть прописані права і обов'язки керівника, які визначає обласна рада. Серед них – табу на родинні зв'язки.

– Керівнику забороняється укладати трудові договори з особами, які є близькими родичами або свояками: батьки,  члени подружжя, брати, сестри, діти, члени подружжя, а також батьки, діти, сестри і брати членів подружжя, якщо у зв'язку з виконанням трудових обов'язків вони безпосередньо підлеглі або підконтрольні одне одному, – пояснює Володимир Чубатий.

Окремим пунктом у контракті окреслять преміювання.

– Щоб у нас не було випадків, що у нас керівники комунальних підприємств можуть отримувати зарплату 10-12 тисяч гривень, а ще собі вкінці року виписати премію 140 тисяч. І ще казати, що у нас є 10 мільйонів збитки, – розказав Ігор Дулеба.

Новий проект покладе кінець безстроковим призначенням, вважає голова обласної ради. Також вперше керівництво Тернопільщини окреслило правила управління комунальним майном. Чиновники переконують, це зменшить зловживання і корупцію в комунальних установах області.