додому суспільство Керівникам рибоохоронних управлінь районів області розповіли й про зміни у законодавстві

Керівникам рибоохоронних управлінь районів області розповіли й про зміни у законодавстві

527

Недостатнє використання водного потенціалу, низька продуктивність, малий вилов риби – на Тернопільщині майже 9 сотень ставків. Про проблеми та перспективи рибальського господарства говорили сьогодні під час розширеної наради. Керівникам рибоохоронних управлінь районів області розповіли й про зміни у законодавстві.

Нині на Тернопільщині чимало проблем у рибальській галузі, найболючіші – низька продуктивність, браконьєрство, порушення норм та договірних умов оренди водойм. Крім того, обласна програма розвитку рибальства затверджена, однак через неприйнятий бюджет, не фінансується.

Василь Кічак, заступник начальника управління агропромрозвитку Тернопільської ОДА: "Якщо би ця програма, то звичайно б якісь кошти, фінансові ресурси направлялись на ці проблеми. Крім того, ми знаємо, що питання потребує і координації влади на вирішення цих проблем, які виникають у підприємців, бо таких питань море, їх треба вирішувати на місцях ідавати можливість працювати".  

Новий закон України "Про Аквакультуру" на Тернопільщині уже почали вивчати.

Олександр Добенько, головний держінспектор Управління екологічної інспекції в Тернопільській області: "Звичайно воно врегульовує питання щодо використання ставків та вирощування риби в цих ставках. Проте, як в нас завжди ведеться, на жаль, не в усі законодавчі акти внесені зміни до цих законів. Наприклад, що стосується найбільше людей, це проведення любительського безоплатного рибальства на ставках, які надані в оренду для розведення риби".

Чимало ставків на Тернопільщині нині просто не використовуються, йшлось на нараді.

Зіновій Безкоровайний, заступник начальника Головного управління Держземагенства в Тернопільській області: "Основна ціль сьогоднішньої наради розказати про використання земель водного фонду на території області. Майже тисячу водних об'єктів нараховується на території області, але тільки 300 з них на площі 4,8 тисячі гектарів, використовують відповідно до правоустановчих документів".