додому Головні Кардинальну пенсійну реформу проведуть в Україні у 2017 році, – В. Гройсман

Кардинальну пенсійну реформу проведуть в Україні у 2017 році, – В. Гройсман

752

Кардинальну пенсійну реформу проведуть в Україні у 2017 році. Про це на засіданні Уряду 8 лютого заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Подробиці поки невідомі, але підвищення пенсій, згідно реформи, передбачається. Потрібно лише знайти шляхи наповнення бюджету Пенсійного фонду. Його дефіцит зараз перевищує 140 мільярдів гривень. А тим часом, пенсіонери виживають на копійчані пенсії, яких переважно вистачає лише на комунальні послуги.

Тернополянка Надія Перла платіжками за комунальні послуги за грудень і січень шокована. Мізерну пенсію жінка віддає, аби оплатити за опалення, світло, воду та утримання будинку. В середньому виходить близько тисячі гривень. На прожиття практично нічого не залишається, бідкається жінка.

– Пенсія низька, а от за цей місяць, і ніби таких морозів в січні багато не було, а опалення прийшло 520 гривень, а пенсія 1400, – скаржиться тернополянка Надія Перла.

520 гривень тільки за опалення двокімнатної квартири, де пані Надія проживає удвох з сином. І це з урахуванням субсидії.

– Та це якесь щось необгрунтоване. То я не знаю, чому цей народ весь так, і всі тако в хаті, по дорозі поговорили і кінець. А як, ну як жити?!!!! Я не розумію, наприклад, я на ліки трачу десь 300 гривень, 400, на їдло не лишається нічого, – каже Надія Перла.

Пенсіонери економлять, хто як може – на одязі, на їжі та на власному здоров’ї.

– Світла не світим, бо стараємся не світити, щоби всьо тобі вистарчило. Та як так жити? Ні полікуватися, ні зубів, нога болить, ніде не підеш, бо всюда плати. Ну нічого не годен тепер зробити, нічого. Ото доходиш то шо маєш і шо хочеш роби, – говорить тернополянка Степанія Атаманчук.

Мізерної пенсії пані Степанії вистачає лише оплатити за комунальні та на хліб і це не перебільшення, скаржиться жінка. Пані Степанія мешкає на проспекті Степана Бандери у двокімнатній квартирі, опалення – централізоване. За січень, з урахуванням субсидії, довелось викласти 800 гривень.

– І питається – чого у всіх платіжки однакові? В одному під’їзді гріють в загальному коридорі, в нас не гріють, платіжка одна цілий рік. Ніхто ніде нічо не дивиться, платіжка одна, но тільки шо платимо і платимо, – пояснює Степанія Атаманчук.

А тим часом, поки пенсіонери не знають за що їм купити їжу і думають як жити далі, в Уряді планують провести пенсійну реформу. Зробити це обіцяють у 2017 році. Ключовим завданням пенсійної реформи є скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який зараз перевищує 140 мільярдів гривень.