додому духовність Капличку Матері Божої, що являється пастушкам, освятили на Святій горі у селі...

Капличку Матері Божої, що являється пастушкам, освятили на Святій горі у селі Полупанівка

1724

vlcsnap-2016-10-17-17h07m04s022Капличку Матері Божої, що являється пастушкам, освятили на Святій горі у селі Полупанівка Підволочиського району. Здавна Свята гора славиться джерелом із цілющою водою. Сюди приїжджають люди з усіх куточків України та світу, аби зцілитися духовно і тілесно. 

Свята гора, що у селі Полупанівка Підволочиського району – одна із найвизначніших духовних святинь Тернопільщини. Вже багато років поспіль, аби відвідати святі місця, сюди приїжджають туристи не тільки з України, а й з усього світу.

Полупанівка – село невеличке. Тут мешкає близько тисячі людей. Та, попри те, слава про нього шириться по Україні та далеко за її межами. Навколо села височіють скелі, кожна з яких – урочище, що має свою назву. Одна зі скель найменована Святою Горою. Саме тут з-під каменя тече чиста джерельна вода. З давніх-давен сюди приходять люди, аби напитися свяченої води і зцілитися нею.

– Передання говорить таке: що тут було явлення Божої Матері і Божа Мати явилася на горі тій святій, на якій ми зараз присутні, і явлення її бачили двоє пастушків. Тому ми так і таку композицію зробили, фігуру Божої матері, біля неї 2 пастушки, вода так само, бо тоді пішло джерело, де була стопа Божої Матері, – розповідає отець церкви Святої Трійці УПЦ КП села Полупанівка Підволочиського району Михайло Карпець.

Зараз на Святій горі височіє два храми – Українська православна церква Святої Трійці та римо-католицький костел Святого Йосафата. Шість років тому, у 2010, силами громад обох парафій та місцевих підприємців було збудовано і освячено Хресну дорогу. На кожній зі стацій відображені муки Христа, які він терпів по дорозі на Голгофу. Вихідними, що минули, біля церкви у селі Полупанівка освятили та поблагословили капличку, яка відображає з’явлення Діви Марії пастушкам.

– Побачили люди таку фігуру і привезли нам фотографію і нам дуже сподобалось. Ми хочем возвеличати Матінку Божу, бо то є наша хоронителька, покровителька і так думаєм, що нам дуже багато ще треба коштів, ми не спроможні самі. Нам треба і ремонт зробити, бо то в 90 році поставлена церква, треба перекрити і тут більше ми хочем зробити і на подвір’ї. І думаєм, може ми якісь спонсори знайшлися, щоб нам помогли, бо то такий час тепер тяжкий для всіх, – говорить сестриця церкви Святої Трійці УПЦ КП села Полупанівка Підволочиського району Любов Славська.

Планів багато, каже Любов Славська. Також біля церкви хочуть побудувати нову дзвіницю, але на все потрібні гроші. Силами громади зібрати потрібну суму нереально, тому парафіяни звертаються до меценатів. А тим часом, духовна святиня Тернопільщини, Свята гора, чекає вірян. Тут люди можуть отримати зцілення тілесне та духовний спокій.