додому АТО Камуфляж для українських військових робитиме тернопільське “Текстерно”

Камуфляж для українських військових робитиме тернопільське “Текстерно”

1169

vlcsnap-2015-06-23-18h04m09s181Камуфляж для українських військових робитиме ВАТ “Текстерно”. Замовником виступає Міністерство оборони України. Спеціально оброблена 100% бавовняна тканина відштовхує воду та не займається від вогню й найкраще підійде для пошиття армійської форми, зручної й безпечної у бойових умовах – так кажуть на підприємстві. “Текстерно” розраховує на державне замовлення у кілька мільйонів метрів камуфляжної тканини. У Тернополі сподіваються, такий обсяг навантаження на виробництво дозволить відродити підприємство, яке досі є найбільшим в Україні виробником бавовняних тканин, проте працює нестабільно через малу кількість замовлень.

Колись на найбільшому виробнику в Україні бавовняних тканин ВАТ “Текстерно” працювало майже 10 тисяч людей. Нині тут не більше тисячі працівників, здебільшого старші люди. Через те, що підприємство працює не постійно, інколи кілька місяців у рік, а відтак немає стабільної роботи й зарплати, молодь не затримується. Не вистачає й замовлень на продукцію. Насправді “Текстерно” переживає банкрутство, юридично комбінат функціонує в режимі економічної санації.

– Наступна стадія порушення справи по банкрутству йде санація. Перша стадія була, це розпорядження майном, наступне – це санація, це краще вже і видно результати роботи, то що було в попередній стадії, – розповідає керуюча санацією ВАТ “Текстерно” Катерина Алєксандрова.

Підприємство зберегло повний замкнутий цикл виробництва бавовняних тканин. Працює три цехи – ткацький, прядильний та обробний. Обладнання потужне й сучасне. Налагоджені поставки бавовни із Таджикістану та Узбекістану. Нині в основному роблять тканину для постілі. Водночас зосередилися на виготовлені камуфляжу й розраховують, що цю продукцію замовить Міністерство оборони України для пошиття військової форми Збройним Силам. Камуфляжну тканину текстернівці розробили самі та запевняють, що рівної за якістю немає. Спеціально оброблена 100% бавовняна тканина, яка відштовхує воду та не горить у вогні, найкраще підійде для пошиття армійської форми, зручної й безпечної в бойових умовах – так кажуть на підприємстві.

– Наша тканина пройшла сертифікацію, ця тканина пройшла дуже багато лабораторних випробувань, скажем ті претенденти, які хочуть все таки відбити собі левову долю цього заказу, нашу тканину обвозили вже по всіх лабораторіях світу і завжди і кругом вона була прийнята як найкраща, – зауважує Катерина Алєксандрова.

– Тобто що, вони те, що ви розробили використали в своїх цілях, чи як?

– Те, що ми розробили, є порядок, скажем так, я не боюсь цього слова, є такий Черкаський шовковий комбінат, який роками робив ці поставки на воєнне замовлення, вони, скажем, мали круг своїх швейних фабрик, які пошивали і звичайно, навчилися красти сертифікати.

Маючи сумнівні сертифікати, запевняє Катерина Алєксандрова, робити таку камуфляжну тканину як на “Текстерно” конкуренти не здатні. В цьому переконаний і голова Тернопільської облдежадміністрації.

– Ми розглядаєм сьогодні можливість замовлення збоку Міністерства оборони приблизно на пошиття 500 тисяч форм. Це приблизно 2 мільйони метрів тканини, котрі будуть виготовлені тут на підприємстві “Текстерно”. Це дає можливість збільшити приблизно на 500 робочих місць кількість людей, котрі будуть тут працювати і я вірю в те, що це дасть можливість завантажити на кілька років роботу цього підприємства. Розглядаєм варіант, щоб повністю все виробництво тканини в Україні перенести сюди. Бо аналогів і аналогічного підприємства на території України нема. Я кажу, що це по своїй природі одне із найкращих унікальних підприємств Європи, – говорить голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

На “Текстерно” на замовлення від держави розраховують неабияк, адже це – можливість для підприємства запрацювати стабільно.

– Треба відбити те, що роками ми не мали можливості взяти, а ці замовлення мали інші фабрики, які насправді не мали ні сертифікатів на випуск продукції, випускали неякісну продукцію, може ви таке чули, що на наших вояках, на наших солдатах горіло, були опіки на тілі і так далі. Тому зара йде процедура відбивання цих заказів, – каже Катерина Алєксандрова.

Степан Барна додає:

– Одразу як виникла ця проблема, в мене була оперативно на наступний день зустріч в форматі керівництва адміністрації Президента і Міністерства оборони, де ми домовилися принципово і я був запевнений керівництвом адміністрації Президента, що замовлення буде 100% закріплене за Тернополем, ВАТ “Текстерно”, тобто, про це вже не йдеться. Кращої тканини як у нас немає. Зараз в нас питання не втому, що тканину пересмикують, зараз в нас якраз питання стоїть в тому, що нам потрібно налагодити закритий цикл виробництва на території тернопільскої області форми. Тобто, якщо в нас є тканина, наше завдання відкрити тут цехи по виробництву форми. Але це вже другий етап і це моя світла перспектива, яку я би хотів тут бачити в Тернопільській області.