додому Головні Із вступом у дію закону про зростання мінімальної заробітньої платні зросли податки...

Із вступом у дію закону про зростання мінімальної заробітньої платні зросли податки для роботодавців

965

Із вступом у дію закону про зростання мінімальної заробітньої платні, зросли і податки для роботодавців. При цьому, будь які спроби мінімізувати нововведення уряду – наприклад не виплачувати встановлену суму працівникам, не легалізовувати їх чи інші порушення будуть каратися штрафними санкціями. Про це сьогодні розповів голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Минулоріч для розвитку бізнесу на Тернопільщині були створені сприятливі умови – зниження сплати єдиного соціального внеску. Натомість підприємці мали легалізувати роботу своїх працівників та збільшити зарплатню. Більша частина представників бізнесу такі умови проігнорувала, каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Тому, із введенням закону про зростання мінімальної зарплатні із 1600 до 3200 гривень, зросте і оподаткування роботодавців.

– Єдиний соціальний внесок буде складати 704 гривні, а на другій групі, третій зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок не менше 704 грн. Для підприємців першої групи – 352 гривні, – розповідає заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській обл. Сергій Господарик.

Закон про зростання мінімальної плати ввійшов у дію з січня 2017 року. Підприємці на такі нововведення реагують по-різному. Деякі із них шукає способи, аби уникнути сплати податків, переводять працівників із повної ставки на половину та інше. За такі порушення закону роботодавця можуть покарати, кажуть в облдержадміністрації.

– Штрафні санкці будуть накладатися від десятикратного розміру від мінімальної зарплати до стократного. Тобто 320 тисяч гривень, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

– На сьогоднішній день всі штрафи за порушення законодавства прирівняні до кількості мінімальних заробітних плат. Оскільки з першого січня мінімальна заробітна плата 3200 грн, то усі штрафи прирівняні до її рівня, – додає в. о. начальника управління Держпраці у Тернопільській обл. Наталія Рус.

Окрім цього є ще ряд змін що стосується сфер бізнесу – це зростання орендної плати від 10% до 12%, з 1 січня 2017 року сільськогосподарські товаровиробники перейшли на загальну систему сплати податку на додану вартість, разом із тим для них запроваджена виплата дотацій.

Такі зміни обумовлюються тим, що гроші, які громада отримає із податків, підуть на власний розвиток. Окрім того, громада яка може сама на себе заробити та збільшує надходження у свій бюджет – отримає ще й співфінансування від держави – каже Степан Барна.