Тепер і архівістам, і дослідникам та науковцям із документами Державного архіву Тернопільської області працювати буде легше. Там створили і презентували "Анотований реєстр описів періоду до вересня 1939 року".
Такий реєстр із описом документів був вкрай потрібен, кажуть архівісти, і готували вони його не один рік.
– Ця робота була розпочата давно. І вкладена сюди велика праця, тому що починали працювати над нею люди, яких вже нема, які вже на пенсію пішли. І ми дуже раді, що нарешті вона вже завершена, що нарешті ми маємо одне спеціалізоване видення, – розказує заступник директора Державного архіву Тернопільської області Світлана Найчук.
"Анотований реєстр описів періоду до вересня 1939 року" містить коротку анотацію кожного документа, що знаходиться у фондах обласного архіву Тернопільщини. Відвідувачу насамперед даватимуть такий реєстр, за яким він і визначатиме, оригінали яких саме документів йому потрібні в архіві. Це полегшить роботу всім, переконані в архіві.
– Цей опис розрахований і на працівників архіву, і на дослідників, на краєзнавців, усіх, кого цікавить історичне минуле нашої землі (0:30") і тут розкрито зміст тих фондів, які зберігаються в нас в архіві, тобто вже архівісти розглянули і коротко підсумували, що саме знаходиться в наших документах, щоб дослідникам було легше працювати, – каже начальник відділу зберігання, обліку та довідкового апарату Державного архіву Тернопільської області Людмила Волоцюга.
Наразі за Анотованим реєстром можна працювати лише із документами, що датуються часом до вересня 1939 року, та архівісти кажуть : далі буде.
– Ми плануємо з наступного року вже розпочати роботу над анотованим реєстром радянського періоду, так як Юрій Євгенович вже сказав, що в нас діляться фонди на періоди до 39 року, фонди радянського періоду, і окремо в нас вже виділені фонди незалежної України, но в нас ше їх дуже мало – 31 фонд цей, – каже Світлана Найчук.