додому надзвичайне Із 17 міськрайонних судів Тернопільщини під час штурмів постраждав лише тернопільський

Із 17 міськрайонних судів Тернопільщини під час штурмів постраждав лише тернопільський

565

Суди на Тернопільщині працюють. Із 17 міськрайонних судів нашої області постраждав лише тернопільський. На день-два були зупинки в роботі судів у райцентрах, але без пошкодження майна. Вночі з 18 на 19 лютого у Тернополі протестувальники захопили приміщення міськрайонного суду на вулиці Котляревського. Там пошкодили декілька кабінетів, архівні приміщення ну і справи та документи, які люди виносили, викидали з вікон і палили.

Тернопільський міськрайонний суд вже відновив свою роботу. Зараз у приміщенні проводять інвентаризацію, каже начальник судової адміністрації в області. Говорити про суму, на яку завдано збитків, ще рано. За приблизними підрахунками Ярослава Теслюка, це 4 мільйони гривень. Після захоплення приміщення деякі справи слухали у приміщенні апеляційного суду. Нагальні справи зараз вже будуть розглядати у приміщенні міськрайонного суду. Окрім знищення майна частину вкрали, каже Ярослав Теслюк.

– В приміщенні суду було не тільки знищене майно, було і викрадене майно. У нас там був відділ конференц-зв'язок, великі плазмові екрани, а їх немає, деякі особисті речі. Ми встановили тільки візуально, що пошкоджено, інвентаризація ще проходить. Згоріли комп'ютери, деякі ноутбуки просто пропали, їх немає. Деякі залишилися на місці. Вчора, коли під'єднали, бо не було світла, опалення,  мережі комп'ютерної. Вчора це відновили, коли суд приступив до роботи, то ніби техніка на місці стоїть, а не працює. Може, через температуру, а може залита водою, як пожежники гасили, – розповідає начальник судової адміністрації Тернопільської області Ярослав Теслюк.

Зараз існує криза довіри до суддів, з цим погодився і головний суддя Апеляційного суду області. Судову гілку влади в Україні реформують вже давно. Проте зараз, вважає Ігор Ваврів, на перше місце для відновлення довіри виходять не закони, а особисті якості суддів.

– Кожен, хто одягнув суддівську мантію, кого держава наділила правом вирішувати питання, які стосуються людської долі, то повинен сам усвідомлювати цей статус судді. В першу чергу, його неупередженість, чесне, справедливе виконання своїх обов'язків забезпечить оцю довіру, – говорить начальник судової адміністрації Тернопільської області Ігор Ваврів.

На запитання, чи отримували в Апеляційному суді вказівки телефоном щодо розгляду справ над майданівцями, Ігор Ваврів відповів, що ні. "Телефонне" право до тернопільських суддів не застосовували, а свідчать про це прийняті рішення.

– Я не можу сказати, що нам були чи якісь вказівки, чи натяки навіть в такому плані. Діяли ми, виходячи з власних переконань. Самі подумайте, якщо по всій Україні в більшості були люди заарештовані. В нас жодна людина жодного дня фактично не провела за гратами, з тих осіб, я маю на увазі, Автомайдан чи всі події з листопада, то жодна людина ні дня не пробула за гратами, – каже Ігор Ваврів.

Суддя в Україні отримую значно більшу зарплату, ніж пересічний українець.  

– Це суддя, який має максимум вислуги, а 80% оплачують за вислугу і адміністративна посада, то може мати зарплату 20-21 тисячу гривень. Це максимальна, яка є. І мінімальна – це суддя, який ще недавно був призначений указом президента, а зараз також, поки ще не змінили процедуру, то мінінмальна зарплата 12 тисяч оклад без ніяких надбавок, без нічого, – пояснив Ярослав Теслюк.

Така зарплата лише у суддів. Помічники судді, консультанти, судові секретарі та інші працівники суду зарплату отримують мінімальну, коментує Ярослав Теслюк. Головний суддя Апеляційного суду області каже, про свої статки може говорити відкрито. Зараз власного житла немає. Орендує квартиру к Тернополі, має автомобіль – Volkswagen Passat. Ігор Ваврів заявляє, люстрацію готовий як керівник пройти особисто. На даний момент заяв про звільнення за власним бажанням в апеляційному суді області немає.