Виставку ікон в Українському домі "Перемога" презентував глухонімий тернопільський художник Михайло Кіцак. Перед тим, як приступити до написання ікони, він дотримується строгого посту. Усе в цьому процесі особливе – як підготовка матеріалів, моральний стан митця, так і техніка виконання.
Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Це художник своєрідний, тому що, власне, має свої вади природні, тобто він не чує, він не говорить, але я акцентував, що потрібно, напевно, мати такий зір, як Гомер, і слух, як Бетховен, щоб бути Михайлом Кіцаком".
30-річний Михайло Кіцак картини малює з дитинства, а от писати ікони почав уже в зрілому віці. Техніка художника різна, в іконі – особлива, вироблена іконописцями протягом століть: використовує Михайло Кіцак липову дошку, бо вона найкраще зберігається, далі покриває її тканиною, підклеює, наносить грунт і шліфує. Лише процес підготовки триває декілька тижнів. Липа для ікони сохне п'ять років.
Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Вже організовуємо цю другу виставу і плануємо ще третю, щоб слава про цю людину, яка всього сама досягла, досягла тому, що вона навчалась, батьки не побоялись віддати в художню школу. Художня школа зуміла все-таки привити той талант, який ми сьогодні бачимо, а вже сам розвиток в Львівській академії як констатація тої величі іконопису, тому що не кожен ікону намалює".
На відкриття виставки ікон Михайла Кіцака привітати митця прийшли рідні, друзі та одногрупники. А до 30 березня усі охочі можуть оглянути виставку ікон у Тернополі в Українському домі "Перемога", далі вона помандрує в палац культури "Березіль", потім – на Волинь, у Рівне та Хмельницький.
Тарас Новак, друг Михайла Кіцака: "Я дуже тішуся тією виставкою, тому що якщо художник працює, він розвивається, якщо він розвивається, він шукає, а якщо він шукає, значить він молиться як іконописець. А молитва – це ріст, і це спасіння і хочу побажати Михайлові побільше молитви, побільше праці, нехай йому ця праця приносить задоволення, радість ,а найбільше приносить, то спасіння".