
Як живуть маленькі села в умовах повномасштабної війни? Залишені молоддю, з обмеженою інфраструктурою, але не бездіяльні. У Поділлі та Хоптянці на Тернопільщині — менше пів тисячі мешканців. Та попри всі виклики, люди не лише тримаються, а й підтримують армію, зберігають школу, медичний пункт і намагаються всіляко покращувати життя у своїй громаді. Як їм це вдається — далі у сюжеті.
Малих сіл в Україні стає дедалі більше. Молодь з них виїжджає, народжуваність зменшується, інфраструктура скорочується. Поділля та Хоптянка — два населені пункти на Тернопільщині — не виняток. Сумарно тут проживає трохи більше ніж чотири сотні людей. Повномасштабна війна ще більше ускладнила ситуацію. Із обох сіл Подільського старостинського округу на фронт уже пішли п’ятнадцятеро чоловіків. До щоденних викликів у громаді додалися й болючі втрати. Один із захисників загинув — тіло Героя досі залишається на окупованій території.
Щоб підтримати тих, хто боронить країну, мешканці Поділля та Хоптянки об’єдналися. Організовують збори, печуть смаколики, передають необхідне на фронт. Завдяки співпраці з благодійними фондами та волонтерами вдалося закупили кілька автомобілів, безпілотники, антидронові рушниці, амуніцію тощо.
Та попри війну й труднощі, життя у Поділлі та Хоптянці триває. У центрі громади – навчально-виховний комплекс. У школі – понад пів сотні дітей, працює тут і дошкільний навчальний заклад та пункт медичної допомоги.
Детальніше про будні сіл та їхніх мешканців — дивіться згодом у програмі «Сільський календар» на телеканалі ТВ-4 з Галиною Мацейків.