додому Новини Як заохотити дитину харчуватися правильно, розповіла тернопільська нутріціологиня

Як заохотити дитину харчуватися правильно, розповіла тернопільська нутріціологиня

810

Замість снеків і солодощів – овочі та фрукти. Діти часто віддають перевагу з’їсти щось із фаст-фуду чи цукерку замість того, аби поласувати яблуком чи морквою. Однак, з правильним підходом до формування раціону малечі, можна змінити ці звички на краще. Як заохотити дитину харчуватися правильно – дізнавалась наша Юлія Пацкаль.

Перекус – важлива частина харчування дитини. Під час прийому їжі малеча має отримувати вітаміни, мінерали та мікроелементи, котрих потребує її організм. Проте часто на перерві між уроками чи гуляючи самостійно на вулиці діти обирають снеки і солодощі, замість овочів чи фруктів.

“Зазвичай діти біжуть десь в магазин, в якийсь кіоск, який знаходиться недалеко біля школи. Або батьки у ланч-бокс кладуть солодощі, печиво. Тобто, дуже багато простих вуглеводів”, – зазначила  нутриціологиня Людмила Кильба.

Перекус цукерками чи печивом лише на певний час дає енергію дитині та стрибок цукру в організмі. Та вже за годину, як стверджує нутриціологиня, малеча може відчувати втому і сонливість.

“Перекус має бути і він має бути корисним. Що це має бути? Звичайно це фрукти, можуть бути овочі. Фрукти, якщо давати в школу, слід старатися, щоб вони не були дуже солодкі і могли зберігатися в ланч-боксі”, – розповіла нам Людмила Кильба.

Проте, буває важко змусити дитину їсти овочі, коли вона їх не любить та відмовляється навіть скуштувати. І кожна спроба підсунути моркву закінчується істерикою зі словами “не хочу — не буду”. У такому випадку варто запастися кількома перевіреними хитрощами, які допоможуть поступово сформувати у малечі культуру правильного харчування.

“Насамперед формується корисна звичка у родині, коли ми разом збираємося за столом, снідаємо, обідаємо чи вечеряємо. І батьки ставлять на стіл корисні страви, які приготували. Самі споживають їх і діти дивляться на батьків – беруть приклад”, – пояснила нутриціологиня.

Ще один метод заохотити дитину харчуватися правильно – готувати їжу разом. Запропонуйте малечі спільно оформити страву. До прикладу, з овочей можна вирізати різноманітні фігури, квіти та звірів. Подібні рецепти можна знайти в інтернеті.

“Ще один варіант – це спільні покупки. Коли ми можемо піти в супермаркет чи магазин біля дому. Але тут важливе значення, щоб дитина також сама обирала продукти, можна дитині дати кошичок. Можна разом з нею читати етикетки, що написано, що корисного є в тому продукті”, – додала Людмила Кильба.

Нутриціологиня каже: окрім корисних перекусів важливо, аби щодня у дитини були повноцінні основні прийоми їжі: сніданок, обід і вечеря. Аби ознайомити малечу з основними принципами здорового харчування, варто використовувати “правило тарілки”.

“Діткам можна показати, що пів тарілки мають занмати овочі, фрукти, зелень. А не так, як колись було в моєму дитинстві – пів тарілки було пюре картоплі чи макаронів не завжди з твердих сортів пшениці. Була ложечка бурячка чи капусти і якась сосиска чи сарделька”, – пояснила Людмила Кильба.Наступну 1/4 тарілки повинні займати білки. Наприклад це можуть бути парове або запечене м’ясо, риба, боби, яйця.

“І наступна частинка 1/4 – це мають бути вуглеводи. Але не прості вуглеводи, про які ми говорили, а складні вуглеводи. Тобто це каші різноманітні, крупи, цільнозерновий хліб, макарони з твердих сортів пшениці”, – додає нутриціологиня.

Така тарілка харчування забезпечить організм дитини всіма поживними речовинами. Кожна дитина має власні потреби та уподобання. Обирайте корисні продукти, які найбільше підходять саме вашому малюку.