додому Головні Як уберегтися від алергії у період цвітіння дерев та квітів, розповів імунолог...

Як уберегтися від алергії у період цвітіння дерев та квітів, розповів імунолог Ігор Господарський

611

Із настанням весни – цвітіння дерев і рослин у багатьох людей можуть викликати сезонні алергічні реакції. Як правило, це розпочинається із середини квітня, коли все навколо починає цвісти. Чому більшість людей так погано реагують на цей період та якою може бути профілактика від алергії? Про це дізнавалася наша знімальна група. Подробиці –  у сюжеті.

В Україні вже триває другий місяць весни, проте тільки зараз на вулиці настало справжнє довгоочікуване тепло, а разом із тим, з’являються перші симптоми алергії. Ігор Господарський керівник обласного центру клінічної монології та алергології розповідає, що у квітні продовжується цвітіння вільхи. Однак найбільша проблема для алергіків – це цвітіння берези. Її розквіт починається ще в березні, а на квітень припадає найінтенсивніше запилення.

“Дійсно зараз починається пора такого бурхливого цвітіння садів, і в частини людей з’являються  весняні щорічні симптоми. Причому в декого вони вже з’явилися До прикладу, алергія на березу – це дуже розповсюджений в наших широтах варіант весняного полінозу”, – розповів Ігор Господарський.

Фахівець розповідає: саме квітковий пилок є найпоширенішим алергеном, який потрапляє у людський організм через дихальні шляхи. Дуже часто на самому початку захворювання люди плутають поліноз із ГРВІ, бо симптоми дуже схожі – закладений ніс, сльозотеча, чхання та кашель. Але якщо цей стан триває більше, ніж 10 днів, то потрібно звернутися за допомогою до фахівців.

“Коли з’являються прояви ядухи, тобто асматичні прояви, тоді більшість людей звертаються. Тому, що тоді вони розуміють, що це не щорічний ГРВІ, а  нелікований варіант алергічного нежитю, який просто ускладнився астмою”, – зазначив алерголог.

На щастя, весняний період цвітіння короткий. Тому провести профілактику для організму можна і без антибіотиків.

“На цей період можна поїхати в Карпати, де берез набагато менше, і за рахунок, що весна там пізня, навіть берези, які там є, починають цвісти набагато пізніше. Найкращий варіант – це звісно ж звернутися за медичною допомогою, в першу чергу до сімейного лікаря, і до алерголога та імунолога”, – додав Ігор Господарський.

Лікар зазначає, алергія – захворювання не однієї частини тіла, а усього організму. Тому її потрібно лікувати комплексно. Ігор Господарський розповідає, що профілактичні заходи з лікування полінозу потрібно проводити заздалегідь, а саме за 2-3 тижні до цвітіння рослини-алергену.