додому Головні Як погодні умови вплинуть на урожай, розповів директор департаменту агропромислового комплексу Тернопільської...

Як погодні умови вплинуть на урожай, розповів директор департаменту агропромислового комплексу Тернопільської ОВА

369

Яру пшеницю, ячмінь та овес вже вдалося засіяти аграріям Тернопільщини. В області стартувала посівна кампанія 2024. Також висадили і пізні культури. Зокрема, на 60%, від запланованої кількості, посіяно цукрового буряку, на 37% соняшнику та на 20% гірчиці. Наразі аграрії призупинили свою роботу в зв’язку з погіршенням погодних умов. Чи вплинуть опади і різке похолодання на перебіг посівної кампанії в межах області – дивіться далі.

Аграрії Тернопільщини засіяли вже понад 176 тисяч гектарів орних земель нашого краю. Зокрема, вдалося повністю висадити ярі зернові культури. А саме яру пшеницю, ячмінь і овес.

Також аграрії нашого краю розпочали висадку і пізніх зернових культур. Зокрема, вже на 60%, від запланованої кількості, посіяли цукрового буряку, на 37% соняшнику та на 20% гірчиці. Проте наразі аграрії призупинили свою роботу через погіршення погодних умов. Володимир Стахів розповідає, дощ для аграріїв не завада.

“Але дощ весною – це не поміха аграріям. Це плюс великий. І нічого страшного. Можливий негативний ефект тільки для садів. Бо на сьогоднішній день активно розпочалося цвітіння, але думаю, що, де великі площі, там є технологія захисту саду від приморозків”, – зазначив Володимир Стахів, директор департаменту агропромислового комплексу Тернопільської ОВА.

На сьогоднішній день діють державні програми підтримки та розвитку аграрної галузі. Механізм отримання грошової виплати простий – потрібно заповнити заявку в застосунку “Дія”.

“В попередні  чотири роки підприємства нашої області скористалися. В поточному році вже два підприємства включені на отримання грантів”, – додав Володимир Стахів.

Окрім цього, в області успішно реалізовують кредитування для аграріїв за державною програмою “5-7-9”. За її умовами держава компенсує частину ринкової ставки кредиту, а підприємець платить 5, 7 або 9 відсотків річних. Цією програмою вже скористався 221 аграрій області. Загальна сума наданих кредитів перевищила 2 млрд гривень.