додому Головні “Я щира патріотка і не хочу нагнітати зраду, але…”: розбираємося, як працює...

“Я щира патріотка і не хочу нагнітати зраду, але…”: розбираємося, як працює російське ІПСО

520

У соцмережах вони часто ховаються за синьо-жовтими прапорами, гаслами «Слава Україні!» і закликами помсти. Росія у війні з Україною використовує не лише живу силу і техніку, але й інформаційні ресурси. Так, під гучними заголовками у Facebook, зазвичай, міститься шкідлива теза. А далі – підміна понять і маніпуляція. Це звучить наприклад так: «Я щира патріотка і не хочу нагнітати зраду, але…». У своїх інформаційно-психологічних операціях вони можуть використовувати навіть дітей, аби ті несвідомо допомогли здійснити підривну діяльність. Обізнаність та медіаграмотність – інструменти, які допоможуть нам розпізнати ворожі заклики та дезінформацію. 

Найбільш вразливими категоріями населення до дезінформації є люди пенсійного віку та діти. Саме через соцмережі росіяни вербують українців на вчинення протиправних дій. Серед іншого – це підпал військових та медичних автомобілів. Найчастіше зловмисники знаходять свою “жертву” через телеграм-канали.

Аби уникнути подібних ситуацій, запитуйте себе – кому вигідно щоб я це прочитав/прочитала? Що буде якщо я це зроблю? Перевіряйте на які сторінки у соціальних мережах підписана ваша дитина. Розповідайте їй про такі випадки і запитуйте, чи не траплялася схожа ситуація з нею. Правоохоронці нагадують, що за вчинення таких протиправних дій передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.