Церковна громада храму Зарваницької Божої Матері (церква знаходиться у Старому парку Тернополя) відзначила 10 річницю з дня освячення храму та створення у місті нової парафії. Щоб розділити радість свята, на урочистості прибули архиєпископ, митрополит Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Василій Семенюк і велика кількість гостей та духовенства.
Цей невеличкий дерев’яний храм у Тернополі з’явився 10 років тому, вдало вписався у Старому парку і об’єднав мешканців навколишніх вулиць у церковну громаду. Церква Зарваницької Божої Матері – своєрідний «філіал» Марійського відпустового духовного центру «Зарваниця», його своєрідна присутність в обласному центрі.
Храм зведено на кошти меценатів за проектом тернопільського архітектора Михайла Нетриб’яка, одного з авторів комплексу Марійського духовного центру у Зарваниці. Спорудженням займалася бригада майстрів з гуцульського села Микуличин, що на Івано-Франківщині, яку очолював Степан Іванків.
Карпатські будівельники техніку дерев’яного зодчества знають надзвичайно досконало і роботу виконували дуже добросовісно. Церква збудована з карпатської смереки, переважно ручним інструментом, без використання цвяхів: замість них використовували дерев’яні кілки – тиблі.
Робили це для того, щоб будівля відповідала параметрам та стандартам тих храмів, які зводили наші предки. Стіни оброблені спеціальним розчином, який оберігатиме їх від гниття.
10 років тому це була перша дерев’яна церква від тих часів, коли у середмісті Тернополя у 17 столітті ще існував дерев’яний храм, який згодом перебудували в камені на церкву Різдва Христового.
Церква Зарваницької Божої Матері має свої традиції і є кращим місцем для виховання дітей. На парафії проходив дитячий табір «Веселі канікули з Богом». А ще парафіяни храму часто вирушають у подорожі на поклоніння до святих місць в Україні і за кордоном.