додому Новини Фактори, що впливають на свіжість води у бутлі: як зберегти свіжість і...

Фактори, що впливають на свіжість води у бутлі: як зберегти свіжість і добрий смак питної води у великій тарі?

606

Пити воду з-під крана — не дуже вдала ідея, якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я і самопочуття. Адже стан водопровідних мереж у містах України здебільшого незадовільний, а якість води — низька. Тому таку воду не рекомендують пити чи використовувати для приготування їжі.
Часто жителі міст використовують сучасні фільтрувальні системи, але коштують вони недешево, потребують регулярного догляду та обслуговування. Вирішити цю ситуацію може звичайна бутильована вода, замовити яку можна через My Water Shop.

Завдяки зручному сервісу ви швидко отримаєте додому чи в офіс якісну питну воду, яка освіжає, бадьорить, піднімає настрій та життєвий тонус. А зручний розлив рідини забезпечить помпа для бутильованої води. Замовити обладнання також можна через My Water Shop: в онлайн-каталозі представлені вироби відомих виробників за доступними цінами.

Дуже часто споживачі питають, скільки часу зберігається питна вода. Давайте поміркуємо разом.

Які фактори впливають на свіжість води
Термін придатності води у бутлі залежить від різних нюансів: тип тари, температурний режим, хімічний склад води тощо. Багато виробників вказують на етикетці термін придатності — переважно це від 6 до 12 місяців. Однак це у випадку використання герметичної посудини.
Якщо бутель відкрили чи встановили на кулер, то вживати таку воду варто протягом 7–8 днів. Адже після завершення цього терміну якість і смак води погіршується, з’являються хвороботворні мікроорганізми. Цей термін зберігання — для бутлів об’ємом 19 літрів. Для менших ємностей термін придатності рідини ще менший: 5-літрові бутлі варто використовувати протягом 3 днів.

Врахуйте нюанс: зберігання води протягом 7 днів можливе, якщо кулер справно працює і є відносно стерильним. Згідно з правилами експлуатації, дезінфекцію кулера варто проводити щонайменше 2 рази на рік. Якщо цього не робити, всередині можуть завестися бактерії, хвороботворні мікроорганізми, які суттєво пришвидшують псування води.
Правила зберігання води у бутлях
Дотримання простих правил дозволить зберегти воду свіжою:
• Не допускайте, щоб на ємність потрапляло сонячне світло, адже це сприяє розмноженню мікроорганізмів, появі водоростей. Крім того, під впливом ультрафіолету руйнуються мікро- і макроелементи.
• Найкраще для зберігання води у бутлях підходить чисте, сухе приміщення, яке добре провітрюється. В жодному разі не варто ставити воду поруч із речовинами з різким запахом (наприклад, фарбою), адже пластик може вбирати запахи та передавати їх всередину.
• Важливо стежити за температурою повітря у приміщенні: найкращий варіант — від +5 до +30. Воду не потрібно заморожувати чи перегрівати, адже від цього залежить її якість.
• Не ставте кулер з водою біля вікна або батареї, краще поставити їх в коридорі.
Якщо ви використовуєте помпу чи кулер, ретельно стежте за їх чистотою. Якщо з’явився неприємний запах чи слиз, вода швидко псується — обов’язково проведіть дезінфекцію! В деяких випадках варто змінити обладнання.
Зберігання води у бутлях, яке відповідає всім вимогам, збереже корисні властивості та приємний смак води.