Батьки вихованців дитячого садочка "Дзвіночок", що у селі Білобожниця Чортківського району, сьогодні збирались під сільською радою, протестуючи проти його закриття. Нагадаємо, що журналістам TV-4 кілька днів тому подзвонили занепокоєні батьки, які повідомили, що садочок хочуть закрити через недофінансування.
Дитячий садок "Дзвіночок" у селі Білобожниця на Чортківщині працює вже десятки років. Його в свій час відвідували чимало з цих людей. Однак нині батьки занепокоєні, мовляв, дитячий садок планують закрити. А тому на вулиці залишаться їхні діти.
"Дзвіночок" – єдиний дошкільний навчальний заклад на чотири села. Нині його відвідує майже 60 дітей. А охочих потрапити сюди – ще більше. Їх ставлять у чергу мало не від народження.
Ольга Паньків, мама вихованця дитсадка "Дзвіночок" с. Білобожниця: "Є багато дітей, які не потрапили. З мого села дуже багато не потрапили. 50 на черзі, чуєте. Діти записуються, мама в роддомі народила і тут зразу записала в чергу!.
Тому мова мала б йти не про закриття, а про розширення дитсадка, кажуть батьки вихованців. Та замість розбудовувати мусять відвойовувати заклад. Інакше – ніяк. Кажуть, дитячий садок планують закрити.
Оксана Черкасова, завідувач ДНЗ "Дзвіночок" с. Білобожниця: "Офіційно не доводили. Тільки те, що відбувалась сесія сільської ради і було сказано на сесії, що садочок можливо доведеться закрити через те, що немає відповідної кількості коштів".
Ольга Паньків, мама вихованця дитсадка "Дзвіночок" с. Білобожниця: "Це не тільки постраждають вихователі садка, а й ті люди, які не мають де залишити дітей. І вони мусять розраховуватись з роботи, щоб лишитись з дитиною. Декрет до 3 років. А далі дитину куди?"
Закривати дитячий садок не планують, запевняють чиновники. Але причина для занепокоєння таки є. Покрівля будинку давно протікає. А тому невдовзі може стати аварійною.
Наталія Шестерняк, мама вихованця дитсадка "Дзвіночок" с. Білобожниця: "То вже тягнеться протягом напевне 3 років. Бо покрівля потребує перекриття. В мене маленький синочок ходить в садок і каже: "Мамо, в нас водичка тече".
Грошей у сільському бюджеті нема не те, що на покрівлю, а й на зарплату працівникам дитсадка. Зарплати за жовтень вони не отримали.
Оксана Черкасова, завідувач ДНЗ "Дзвіночок" с. Білобожниця: "На даний час в нас є недофінансування. Не вистачає грошей на зарплату, на харчування, на проплату енергоносіїв, тобто світла і газу".
Ярослав Греськів, сільський голова Білобожницької сільради: "Якщо зимові місяці це має бути 38-40 тисяч на місяць. Це зарплата, податки, енергоносії. – А реально маєте? – Не маємо. Зарплата профінансована за минулий місяць тільки на третину. А на ці місяці вже немає".
Через борги за електроенергію сьогодні в садочку мали відключити світло, проте досі цього не зробили. Борги ж по зарплатні погасити буде чим, кажуть районні чиновники.
Галина Ізвикова, начальник фінансового управління Чортківської РДА: "Білобожницькій сільраді на зарплату не вистачає 118,6 тисяч. Виділена дотація з держбюджету на виплату зарплати 71 тисяча грн. Не вистачає, можливо ще виділять. А якщо ні … – вони мають резерви, щоб виплатити зарплату до кінця року".
А от на покрівлю грошей нема. Батьки, які як могли допомагали з ремонтами і харчуванням дітей, самі капітальний ремонт не потягнуть. В сільсій раді є гроші хіба на документацію. Вирішувати питання взялись місцеві депутати. На другому засіданні сесії питання одне – де взяти гроші на нову покрівлю для дитсадка. Розглядали два варіанти.
Ярослав Греськів, сільський голова Білобожницької сільради: "В нас є старий колишній будинок культури. Є підприємець, який згоден взяти його в оренду і в рахунок орендної плати перекрити садочок".
Такий варіант підтримують далеко не всі мешканці села, адже в цьому приміщенні молодь займається спортом. Єдиний вихід – просити про допомогу місцевих підприємців. Ті, які допомагали і раніше, прийшли на засідання сесії. На дитсадок пообіцяли дати хто 2-3, а хто й по 20-25 тисяч гривень. Разом назбирали майже 80 тисяч. Треба ж – 110. Попереду зима , тому покрівля не чекатиме. Решту суми планують зібрати з тих підприємців, які працюють на території села і допомагають рідко. Сподіваються на це і вихованці "Дзвіночка". Для наймолодших він став другою домівкою.