додому Новини Досвід Ізраїлю: у ЗУНУ відкрили центр соціально-психологічної підтримки

Досвід Ізраїлю: у ЗУНУ відкрили центр соціально-психологічної підтримки

765
Опанування навичок самодопомоги та допомоги людині, яка переживає сильний стрес. Сьогодні такі знання, в умовах війни необхідні кожному. До прикладу, психологи ДСНС одними з перших прибувають на місця страшних трагедій, працюють з людьми, які щойно пережили жахливу подію, з тими, хто втратив близьких, або кого щойно витягли з-під завалів. Звісно, тут потрібні особливі навички. Дням у стінах Західноукраїнського національного університету відкрили Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності. Тут зможуть безкоштовно навчатись соціальні працівники, освітяни, практичні психологи, поліцейські, чи працівники державної служби надзвичайних ситуацій піклуватися про своє психічне здоров’я, розвиваючи власну стресостійкість. А у майбутньому вони масштабуватимуть здобуті знання, проводячи тренінги для широкого кола своїх колег. Навчатимуть тут за методичкою ізраїльських фахівців. На відкритті центру побувала наша знімальна група.

У стінах Західноукраїнського національного університету відкрили Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності. Тут безкоштовно зможуть отримати знання та навички, які допоможуть у професійній діяльності зокрема, соціальним працівникам, освітянам, практичним психологам, поліцейським, чи працівникам державної служби надзвичайних ситуацій піклуватися про своє психічне здоров’я, розвиваючи власну стресостійкість. А у майбутньому вони масштабуватимуть здобуті знання, проводячи тренінги для широкого кола своїх колег. Навчатимуть тут за методичкою ізраїльських фахівців.

Оксана Шандрук, керівниця навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності ЗУНУ, коментує: “З Ізраїльською коаліцією травми ми працюємо уже рік. За цей час тренери з Ізраїлю поділилися своїми напрацюваннями, своїми протоколами з нашими педагогами. /Центр буде працювати на основі Ізраїльських протоколів, але з урахуванням українського контексту”.

За словами директора навчальних програм Ізраїльської коаліції травми Олександр Гершанова, навчання у центрі допоможе людям різних професій ефективно вирішувати проблемні ситуації у колективах, пов’язаних із сучасними викликами у сфері психічного здоров’я. Навчання також допоможе визначити, як слід керувати емоційним кліматом у колективах.

Досвід ізраїльських колег нині критично необхідний Україні, адже наші люди переживають ті травматичні події, з якими Ізраїль уже навчився справлятися професійно, кажуть освітяни ЗУНУ. Тож слід вже зараз відновлювати емоційний стан кожного, бо саме він стане нашим фундаментом на етапі відбудови країни після закінчення війни.