"Самі щепимось і вас закликаємо,"- звернулися до тернополян імунологи міста і області. З 24 до 30 квітня оголошено Всесвітній тиждень імунізації, який цьогоріч проходить під гаслом "Не відставайте від життя!" Вакцинація, попри застороги частини українців, все ж залишається лідируючим інструментом в охороні здоров"я і попереджує близько 3 мільйонів смертей щороку.
Сьогодні немає нічого надійнішого у медицині, ніж профілактика і щеплення зокрема. Т3 мільйони смертей у світі щороку вдається уникнути завдяки імунізації. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, дітей щеплять від десяти захворювань: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правцю, паротиту, поліомієліту, кору, гемофільної інфекції, краснухи.
– Зараз в нашому календарі проводять щеплення проти десяти захворювань. Це особливо небезпечні інфекції. Вони є керовані. І ми можемо завдяки щепленню попередити як інвалідність, так смертність, так і вплив негативних чинників, які впливають на здоров'я як дітей, так і дорослих, – розповідає головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА Майя Голяк.
Стовідсоткової гарантії не захворіти у щепленої дитини нема, проте недуга, запевняють лікарі, минатиме легше і без ускладнень. Імунологи наполегливо рекомендують не відмовлятись від щеплень. В середньому 350 українських дітей щороку помирає від інфекцій, які можна попередити вакцинацією. Медицина рухається вперед. Західна Євопа активно використовує, а в Україні зареєстовані сучасні надійніші і безпечніші комбіновані вакцини, які в одній ампулі містять захист від 6 інфекцій.
– Переваги такої вакцини очевидні. По-перше, для самої дитини набагато менше стресу.Це є одна ін"єкція. Різні речовини входять у склад вакцини, які в одній дозі, а не в декількох потрапляють в організм, – каже імунолог департаменту охорони здоров’я ТОДА Любов Дмитраш.
Єдиний недолік такої комбінованої вакцини – висока ціна. Вакцини, зареєстровані в Україні, перед централізованим постачанням до регіонів двічі проходять лабораторний контроль якості. Аби повернути довіру до імунізації, у Всесвітній організації охорони здоров'я вимагають, щоб кожен випадок несприятливих наслідків вакцинації розслідували як досвідчені українські експерти, так і світового рівня.