Марина Пасєчник, координаторка Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, коментує: “Велика кількість людей опинилися після повномасштабного вторгнення в дуже складній життєвій ситуації. І ці люди знаходяться в уразливому стані, і злочинці користуючись цим заманюють людей у шахрайські схеми в тенета експлуатації, тенета торгівлі людьми”.
За час незалежності України понад 300 тисяч її мешканці стали жертвами торгівлі людьми. А з початку цього року в нашому краї відкрили вже три кримінальних провадження за фактом сексуальної та трудової експлуатації. Подробиці слідчих дій сьогодні не розголошують.
Ігор Ракочий, старший інспектор відділу зав’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Тернопільській області, пояснює: “Про цю проблематику не потрібно замовчувати, про неї потрібно говорити. І інколи люди навіть не знають, не розуміють, що вони вже є жертвами, потерпілими від сексуальної, трудової чи іншого виду експлуатації”.
Ілюстраційні плакати розмістили у 21 області України. Окрім цього, волонтери роздають перехожим інформаційні пам’ятки із порадами, як не потрапити у небезпеку та куди можна звернутися, якщо ви вже стали жертвою торгівлі людьми.
Отримати допомогу можна, зателефонувавши на номер Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми 527.