додому Новини До дня протидії торгівлі людьми в Тернополі провели акцію

До дня протидії торгівлі людьми в Тернополі провели акцію

270
“Придивись”. Таку акцію до Дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначають 18 жовтня провели у Тернополі. В одному з місцевих торгових центрів розмістили ілюстраційні плакати з історіями, через які людина може опинитися в небезпеці. Організатори кажуть, таким чином хочуть запобігти випадкам рабства, трудової чи сексуальної експлуатації серед мешканців нашого краю. Адже цьогоріч в області зафіксували вже три випадки постраждалих від торгівлі людьми. Більше про це далі.
Що приховано за ілюзією кращого життя, яку створюють шахраї. До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначають 18 жовтня, у Тернополі провели всеукраїнську акцію “Придивись”. В одному з торгових центрів розгорнули плакат-експозицію з реальними історіями, через які людина може постраждати від трудової чи сексуальної експлуатації та опинитися в небезпеці.

Марина Пасєчник, координаторка Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, коментує: “Велика кількість людей опинилися після повномасштабного вторгнення в дуже складній життєвій ситуації. І ці люди знаходяться в уразливому стані, і злочинці користуючись цим заманюють людей у шахрайські схеми в тенета експлуатації, тенета торгівлі людьми”.

За час незалежності України понад 300 тисяч її мешканці стали жертвами торгівлі людьми. А з початку цього року в нашому краї відкрили вже три кримінальних провадження за фактом сексуальної та трудової експлуатації. Подробиці слідчих дій сьогодні не розголошують.

Ігор Ракочий, старший інспектор відділу зав’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Тернопільській області, пояснює: “Про цю проблематику не потрібно замовчувати, про неї потрібно говорити. І інколи люди навіть не знають, не розуміють, що вони вже є жертвами, потерпілими від сексуальної, трудової чи іншого виду експлуатації”.

Ілюстраційні плакати розмістили у 21 області України. Окрім цього, волонтери роздають перехожим інформаційні пам’ятки із порадами, як не потрапити у небезпеку та куди можна звернутися, якщо ви вже стали жертвою торгівлі людьми.

Отримати допомогу можна, зателефонувавши на номер Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми 527.