додому Новини Днем уваги та любові називають Всесвітній День інвалідів в Тернопільській спеціальній школи...

Днем уваги та любові називають Всесвітній День інвалідів в Тернопільській спеціальній школи для дітей з особливими потребами

1038

vlcsnap-2014-12-02-18h43m31s0День милосердя, уваги та любові, саме так називають 3 грудня – Всесвітній День інвалідів –  в Тернопільській спеціальній школи для дітей з особливими потребами. Тут навчають аутистів, дітей з синдромом Дауна та з іншими психофізичними вадами. Попри усі труднощі ці діти вміють радіти життю. 

Людей з синдромом Дауна називають “дітьми сонця”, бо вони дарують тепло та ласку всім, хто їх оточує. І вправно демонструють світові, що діагноз – не завада повноцінному життю. Такі діти, а також аутисти та з іншими психофізичними вадами, навчаються в Тернопільській спеціальній школі для дітей з особливими потребами. Вихователі намагаються підійти до кожної дитини індивідуально. Кажуть, без любові до вихованців, без чуйного ставлення тут ніяк не обійтися, бо мета спеціальної школи – родинне виховання.

– Я, перш за все, прагну створити позитивний мікроклімат у нашій класній і шкільній родині. Дитина повинна відчувати тепло і любов вчителя, відчувати його підтримку, увагу, взаєморозуміння. Головною умовою корекційного навчання є врахування індивідуальних особливостей кожного учня. Працюючи зі всім класом, я концентрую свою увагу на кожну дитину зокрема, – розказує вчитель-дифектолог Тернопільської спеціальної школи для дітей з особливими потребами Іванна Царик.

Особливі діти – добрі, чуйні, вони мають відкрите серце. Вони хочуть уваги, ласки, дуже старанні. Ці діти попри труднощі радіють життю і творять неймовірне. І хоч в більшості дітей хвороби невиліковні, їх батьки на вихователі намагаються лікувати їх своєю любов’ю

– Наші діти як ніхто інший потребують цієї любові, ласки, і ми намагаємося огорнути їх зі всіх сил цією любов’ю. Їм, звичайно, потрібно трошки більше часу, щоб вивчити той віршик чи пісню, але коли мета досягнена, той неймовірний результат, успіх, вони радіють і я разом з ними. Вони дуже люблять і співати і танцювати. Вони беруть участь у різних конкурсах: міських, обласних. Наша гордість – наші діти, – говорить вихователь Тернопільської спеціальної школи для дітей з особливими потребами Ліля Попович.


Вихованці Тернопільської школи для дітей з особливими потребами проявляють неабияку творчість та винахідливість. Вони плетуть з бісеру унікальні речі. Похваливши таких діток – з’являються справжні шедеври.

– Головне для наших діток зробити виріб і принести мамі, і коли ще мама похвалить, дитинка прибігає і каже: а що ми ще будемо нового робити, я мамі покажу. Не знаю, я раніше мала швейну справу, а зараз – перейшла на бісер. Я дуже задоволена, бо діти зацікавлені. Вони з заохоченням біжать на урок і хочуть працювати. Це найголовніше для таких дітей, – каже вчитель трудового навчання Тернопільської спеціальної школи для дітей з особливими потребами Наталія Письменна.

Діти з особливими потребами дуже гостро переживають і ситуацію в країні. Вони розуміють, що в Україні війна.

– Відокремлювати і говорити, що немає нічого в державі, тримати їх в шкаралупці – ми цього не зможемо, але полегшити цей шлях, скоригувати це все в наших силах, бо нас дуже чудові спеціалісти, психолог. В нас люди, які можуть вчасно надати і психологічну і корекційну допомогу, – розповіла директор Тернопільської спеціальної школи для дітей з особливими потребами Лариса Акменс.

Про те, як діти з особливими потребами малювали листи бійцям на Схід, чого їм бажали – дивіться у випуску новин завтра.