додому Головні Діючу Верховну Раду треба змусити працювати, – Дмитро Ярош

Діючу Верховну Раду треба змусити працювати, – Дмитро Ярош

752

vlcsnap-2016-03-01-17h34m01s197Дочасні вибори, якщо такі будуть, приведуть до Верховної Ради ще гірший склад, ніж нині діючий, то ж розумніше не прагнути перевиборів, а змусити працювати ту владу, яка є. Так вважає Дмитро Ярош. Колишній лідер Правого Сектору, народний депутат України, боєць Добровольчого Українського корпусу. Нині він працює над формуванням нового національно-патріотичного громадсько-політичного руху, робоча назва якого – Національний рух “Державницька ініціатива Яроша”. Сьогодні він побував у Тернополі. Новостворений рух, розповів Дмитро Ярош, буде не так націоналістичним як правоцентристським.

– На фронті це зрозумів. Знаєте, коли сидиш в окопі і поряд з тобою сидить хлопець, який не націоналіст. але при всьому там сповідує трошки інші погляди, але патріот і державник, то ти не кажеш йому під обстрілом, ану давай міняй свої політичні погляди. Давай разом виконаємо поставлене завдання, прикриємо один одного, досягнемо конкретного результату. От власне ідея цього руху так само, об’єднати людей різних поглядів – націоналістів, консерваторів, демократів, національних демократів. Бо ідея – збереження держави, перетворення революційні в цій державі. Вона ж об’єднує дуже велике коло людей. Саме тому така ініціатива і виходить від нас, щоби долучити до боротьби максимальну кількість ініціативних, патріотичних, державницьких людей, – говорить лідер Національного руху “Державницька ініціатива Яроша” Дмитро Ярош.

Добровольчі батальйони спільно із Збройними силами воюють на Сході, захищаючи Україну від російської агресії. Всередині країни чимло громадських осередків працюють над підтримкою захисників і водночас намагаються контролювати діючу владу і впливати на її роботу. Ці ініціативи Дмитро Ярош спільно із однодумцями намагається об’єднати в одному національно-патріотичному громадсько-політичному русі. На меті, переконують, вирішення трьох основних завдань. Найперше – перемога над зовнішнім ворогом і подальша спроможність України захищатися. Другим йде координація позитивних громадських ініціатив. Третім напрямком визначено тиск на владу. Для реалізації цих задумів, кажуть, вже розроблені необхідні інструменти.

– Перше, вирішення якраз основної проблєми – підвищення обороноздатності країни. Це підтримка законопроекту про Українську добровольчу армію, який зараз допрацьовується і буде внесена Дмитром Анатолійовичом. там одну з ключових ролей займає якраз територіальна оборона і фахова підготовка цієї територіальної оборони. По підвищенні ролі громадянського суспільства, тут у нас є кілька напрямних. Перше, це місцеве самоврядування і дуже конкретний пропрацьований закон. У нас є закон про місцеве самоврядування, але ми знаємо баги, завдяки яким він не працює. Ми хочемо їх усунути, – каже керівник громадсько-політичного сектору Національного руху “Державницька ініціатива Яроша” Андрій Шараскін.

Мають задуми і як тиснути на владу, аби та належно працювала.

– Зараз регулюються громадські ради при будь якій гілці виконавчої влади виключно постановою Кабінету Міністрів і тому цей інструмент не можна назвати до кінця ефективним. він більше декларативний і там немає прямої участі народу у процесах, які відбуваються у владі. Тому власне законопроект про громадські ради, який мав би стати законом, це третя ключова напрямна на якій ми гуртуємося. Це той інструментарій, який ми пропонуємо вже, – додає Андрій Шараскін.

У травні Національний рух “Державницька ініціатива Яроша” планує установчі збори в Києві, на яких оголосять узгоджену назву руху (“Ініціатива Яроша” є робочою назвою), та про подальші кроки у громадсько-політичній діяльності. Позачергових виборів до Верховної Ради не ініціюватимуть.