додому освіта Десятикласники Тернопільщини взяли участь у Міжрегіональному онлайн-тестуванні

Десятикласники Тернопільщини взяли участь у Міжрегіональному онлайн-тестуванні

822

Десятикласники Тернопільщини взяли участь у Міжрегіональному онлайн-тестуванні. Організували таку роботу Івано-Франківський та Львіський регіональні центри оцінювання якості освіти вперше в Україні. Для того аби ознайомити майбутніх абітурієнтів з тестами та провести загальний моніторинг знань учнів у школах протягом двох днів тестували знання з української мови, математики та історії України.

У Міжрегіональному онлайн-тестуванні взяли участь п'ять центрів оцінювання якості освіти: Івано-Франківський, Львівський, Одеський, Київський та Вінницький. Всього на участь у такому тестуванні зареєструвалось близько 36 тисяч десятикласників, з них на Тернопільщині майже 5 тисяч учнів. Такий екперимент регіональні центри провели вперше. І вже мають статистику про рівень знань у кожній області, школі і класі. На Тернопільщині, за словами організаторів, рівень десятикласників не гірший середнього.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Середній бал школи може бути і 5,6, може бути 8,3, може бути 10, а може навіть і 4 за 12-бальною шкалою. Тому це так, ми тільки вчимося цього, але я думаю, що це перша ластівка, а на майбутнє ми будемо практикувати такі моніторингові дослідження, будемо проводити такі зрізи знань".

Участь в онлайн-тестуванні безкоштовна. Тестування провели безпосередньо у школах. Єдина умова – комп'ютери та інтернет. Учням пропонували за 45 хвилин виконати 12 тестів.  Одразу після закінчення роботи десятикласник бачив свій результат.

Тамара Присяжнюк, учениця 10 класу школи №16 Тернополя: "Звичайно, не всі тести були мені посильні, але більшість я зробила правильно. Там максимальний бал був 97, то я набрала 87".

Діана Гудима, учениця 10 класу школи №16 Тернополя: "Я проходила усі завдання і зрозуміла, що там є дуже багато того, що ми вивчали в попередні роки. Треба надалі вчитися і для того, щоб пройти все".

Онлайн-тестування десятикласники складали протягом двох днів. В перший день – українську мову, а в другий за вибором – математику або історію України. На думку методиста природничо-математичних дисциплін Тернопільського інстуту післядипломної педагогічної освіти,  завдання не надто складні. Проте потребують від учня застосування теоретичних знань на практиці, уваги та мислення.

Тетяна Іванюк, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін ТОКІППО: "Завдання стосувалися усіх змістових ліній з математики. Практично було дітям надано і рівняння, і нерівність, і функції, і завдання з стереометрії. Останнє завдання, 12-те, на складання системи рівнянь. Зміст завдань передбачав, що дитина не тільки повинна знати достатньо добре теоретичний матеріал, але повинна вміти його практично застосовувати".

Десятикласники 16-ї школи Тернополя швидко справлялися із завданнями з математики. Вадим Забчук протягом 15 хвилин встиг виконати одинадцять з дванадцяти тестів.

Вадим Забчук, учень 10 класу школи №16 Тернополя: "Завдання порівняно з нашою програмою так як ми профільний клас, то були не важкі. Часто достатньо, а надолужити звичайно є що, повторити".

Десятикласники розповідають: задумуються про майбутнє навчання у виші вже тепер. І хоч попереду ще півтора року, до складання зовнішнього незалежного оцінювання готуватися потрібно вже зараз.

Вадим Забчук, учень 10 класу школи №16 Тернополя: "Починати підготовку до ЗНО потрібно ще з 9 класу. Оскільки інакше в 11 класі потрібно дуже багато надолужувати, а мало часу і великий обсяг інформації".

Петро Ковч, директор школи №16 Тернополя: "Працювати треба заздалегідь. Бо якщо ви тільки беретеся в 11 класі, то вам доведеться з репетитором працювати, бо ви просто фізично не встигнете. Є ще 14-15 предметів шкільної програми, крім тих що на тестування, з яких теж треба мати оцінки, встигати все".