додому культура Дерев’яну ікону, освячену у АТО, можна побачити на виставці у Тернополі

Дерев’яну ікону, освячену у АТО, можна побачити на виставці у Тернополі

689

vlcsnap-2015-04-08-13h08m20s175Ікони, наближені до Візантійського стилю, писані на дереві, можна побачити у Держархіві Тернопільської області. Там, традиційно перед Великодніми святами, виставку своїх робіт представив художник, іконописець із Чорткова Володимир Шерстій. Серед ікон, що експонуються, найважливішою сьогодні автор вважає ікону Матері Божої Невтомної Помочі, яку освятили у зоні бойових дій на Сході України.

“З вірою і надією” – так цьогоріч назвали виставку ікон Володимира Шерстія, яку традиційно до Великодніх свят відкрили у Держархіві Тернопільської області. Експонується п’ять ікон, виконаних на дереві наближено до візантійського стилю. Головною у виставці автор вважає ікону Матері Божої Невтомної Помочі. Саме невтомність сьогодні потрібна українцям, аби вистояти в непрості часи, каже він, і саме цією іконою дорожить, бо освячена вона в зоні АТО, у районі Троїцького на Луганщині ще перед Новим роком, де тоді перебувала 128 гірсько-піхотна бригада.

– Від Чортківського району я є волонтер, ми їздимо туди і представник від громадського об’єднання “Майдан” нашого чортківського. Ми перед Новим роком їздили, подарки возили і заодне ми завезли туди в це Троїцьке цю ікону. З нами був отець Володимир, який освятив там цю Ікону в Троїцькому, – розповів  іконописець, автор виставки Володимир Шерстій.

Сьогодні автор прагне, аби його ікону змогли побачити й відчути якомога більше людей, які вірять в Бога і в Україну.

– Скільки я ще зможу їздити туди, звичайно, вона буде їхати і в зону АТО для того, щоби там хлопці могли і помолитися до неї, і притулитися, і попросити. Бо це все таки перехід з одного виміру до другого і через нього, через цю ікону, легше просто спілкуватися з першою особою, з Господом чи Богородицею. Я думаю її возити дальше туди, щоб вона була, бо ікона чим більше намолена, вона може стати чудотворною, – каже автор виставки.

Виставка оригінальних дерев’яних ікон, виконаних наближено до візантійського стилю, у Державному архіві Тернопільської області триватиме близько місяця.