
Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу.
Це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. 21 січня 1990 р. патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Обласні урочистості з нагоди 99-річниці Дня соборності України відбулися у Гусятині.
Люди формуються в колону та разом вирушають. В руках – жовто-блакитні прапори, хоч не обійшлось і без партійних. За попередніми підрахунками, на урочистості з нагоди Дня соборності України у містечко Гусятин, з’їхалось близько трьох тисяч людей. Акція єднання відбувається на межі Гусятинського та Чемерівського районів двох областей – Тернопільської і Хмельницької. На мості, який їх з’єднує, делегації з’єднали дві частини українського прапора – жовту та синю, таким чином поєднавши два береги Збруча.
– Оце дійство, яке дійсно підтверджує нашу єдність, доводить те, що ми є єдиний народ, що ми любимо свою Україну, і ми гордимося нашою країною. Які б вороги не лізли до нас, в наш двір, я думаю. що буде відсіч таким ворогам, – говорить учасник акції з Летичівського р-ну Хмельницької обл. Дмитро Боднар.
99 років тому був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Мешканці Тернопільщини й Хмельниччини та гості з інших регіонів держави вже традиційно відзначають цей день на колишньому кордоні, який розділяв ЗУНР та УНР.
Більше про подію дивіться невдовзі у програмі “Погляд зблизька” Галини Мацейків.