додому Новини День Незалежності Республіки Польща відзначили у Тернополі

День Незалежності Республіки Польща відзначили у Тернополі

1065

Україна-ПольщаВечір, присвячений Дню незалежності Польщі, провело у Тернополі місцеве Польське культурно-освітнє товариство. Свято національної єдності поляки на Батьківщині та в інших країнах розселення відзначають 11 листопада.

Кожну другу неділю місяця Тернопільське Польське культурно-освітнє товариство збирається для спілкування. Цього разу урочисту зустріч присвятили Дню незалежності Польщі, який відзначають 11 листопада. Його святкують всі поляки, незалежно від місця проживання.

– Це є день, коли ми відчуваємо єдність між собою, день, присвячений незалежності нашої держави, яка після понад 120 років могла повернутися на карту світу, – розповідає Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи.

Зв’язки Польщі та України – тісні, бо два народи мають не лише спільний кордон, а й історію. Від співпраці двох країн, наголошує Беата Бживчи, залежить стабільність та сила усієї Європи. Тож поляки вдячні, що їх свято відзначають у нас, та підтримують Україну на шляху до євроінтеграції.

– Ми радіємо, що Україна зробила так багато кроків на цьому шляху. Чекаємо, щоб Україна стала повним членом Європейького союзу, – каже Беата Бживчи.

Кілька польських міст – побратими Тернополя. Вони завжди підтримують нас та мають бажання ділитись досвідом.

– Для нас Польща є взірцем справжнього патріотизму, є взірцем дотримання справжніх демократичних європейських цінностей, які стали базою для проведення успішних реформ в економіці, політиці, суспільному житті, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Ту роботу, котру ви проводите як представники … українського і одночасно польського народу, коли підтримуєте нашу культуру, коли підтримуєте наш український дух і коли підтримуєте територіальну цілісність нашої держави, – додає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Тернопільське Польське культурно-освітнє товариство об’єднує людей різного віку. Тут працює школа із вивчення польської мови.

– З вересня було 450 заяв. Можете собі уявити, яка кількість людей, як їх можна по групах розподілити і як помістити в нашому приміщенні. Це єдина проблема, яку ми на наступний рік, вже маючи досвід, десь вирішувати. Або ще винаймати інше приміщення, або шукати нове, аби наше приміщення розширилось, – розказує голова Польського культурно-освітнього товариства Петро Фриз.

Представники польської громади в Тернополі два тижні працювали на Микулинецькому цвинтарі. Роботу планують не припиняти та організувати групу, яке б займалась впорядкуванням могил поляків.

– Якщо би ми його відпрацювали, якби ми його могли зробити таким, як він мав бути, це буде другий музей. Ми би, напевно, Личаківське могли б перевершити. По кількості ні, але по красі і ті, хто там поховані, могли би перевершити, – каже Петро Фриз.