додому Новини Делегація з Латвійської Республіки ознайомились з виробничими потужностями місцевих підприємств Тернопільщини

Делегація з Латвійської Республіки ознайомились з виробничими потужностями місцевих підприємств Тернопільщини

493
Делегація з Латвійської Республіки ознайомились з виробничими потужностями місцевих підприємств, зокрема і релокованих, які знаходяться на території індустріального парку “Західноукраїнський промисловий ХАБ”. А також гості нашого краю взяли участь у бізнес-форумі, в межах якого підписали договір між сервісною компанією Латвійської залізниці й українського виробництва на постачання української продукції. Цей документ дає можливість українським виробникам не лише виходити на ринках Латвії та Європи, а й витіснити російських виробників. Більше про це далі.

Замінити російські товари на полицях супермаркетів та дати можливість українським виробникам виходити на ринки Латвії: це одне із важливих питань, яке під час зустрічі із представниками Тернопільської обласної ради обговорила міжнародна делегація Латвійської Республіки.

“Основне завдання, яке ми перед собою ставимо, це налагодити економічні контакти між двома країнами, між двома бізнес-середовищами. Тому що, Латвія є нам дуже близька, дуже дружня, дуже багато нам латвійці допомагають, великий вклад роблять в допомогу і розвиток України”, – розповів Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради.

Сьогодні для підвищення ефективності інвестиційних процесів в області здійснюється розбудова мережі з шести індустріальних парків. І на одному з них побували представники Латвійської Республіки.

“Індустріальний парк “Західноукраїнський промисловий ХАБ” – це єдиний економічно активний індустріальний парк в межах Тернопільської області. Тут існує і виробництво на одній території, і складування, і офісні приміщення, також заклад громадського харчування”, – зазначив директор індустріального парку Віталій Король,

Тут делегація Латвійської Республіки ознайомились з виробничими потужностями місцевих підприємств різноманітних напрямків, зокрема і релокованих. Ще одним пізнавальним етапом для латвійської делегації стала участь у бізнес-форумі. На ньому були присутні компанії з обох сторін. Захід став своєрідним майданчиком для підприємців та пошуку нових партнерів.

“Історично латвійська і українська економіки завжди співпрацювали, особливо останні два роки. Незважаючи на те, що в Україні такий час, ми розширили співпрацю у всіх галузях. Насамперед – це галузь сільського господарства, IT-технології, енергетика тощо. Ми хочемо, щоб ці форуми були частіше, і спільноти латвійська і українська більше спілкувалася, а в подальшому співпрацювали”, – сказав Едмундс Валантіс, Державний секретар Міністерства економіки Латвійської Республіки.

“Ви можете побачити по залу: з Латвії приїхала дуже потужна громада. Це не просто спілкування, приїхали люди, які готові співпрацювати. Є перспективи і ці перспективи довгострокові”, – додав Ілгвас Клява, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки.

До речі, за рейтинговими показниками урожайності зернових і технічних культур Тернопільська область входить до п’ятірки кращих серед регіонів в державі. Попри спроби блокування українських кордонів з Польщею, сільськогосподарські підприємства презентують широку лінійку продукції, яка здатна конкурувати на міжнародному ринку.

“Латвія – це є та країна, яка сьогодні в Європейському Союзі перша, яка пропонує різні варіанти, яким чином обійти це польське блокування, хоче транзитом свої порти допомогти українському аграрію вивезти зерно і продати його в світи”, – вказав Іван Чайківський, народний депутат України.

Аби укріпити партнерські відносини, в межах форуму підписали меморандум про співпрацю між Латвійською залізницею та Асоціацією інновацій транспортної інфраструктури України.

“Ми зараз дуже плідно працюємо з Латвійською залізницею, латвійськими сервісними компаніями і тому нам дуже було важливо сьогодні підписати меморандум про співпрацю українських виробників, котрі будуть заміщувати російських виробників, що раніше постачали залізничну продукцію в Латвію”, – розповів Андрій Смородін, голова «Асоціації інновацій транспортної інфраструктури України».

“Ми шукаємо нові технології, ми шукаємо те, що може покращити нашу індустрію поїздів, ми маємо нові стандарти і хочемо їх дотримуватися. Ми шукаємо нових кооперацій і шукаємо, як задовільнити наші потреби тут в Україні. І вважаємо, що Україна є, як частина Європейського Союзу, тому ми готові до співпраці”, – додала Анда Сівіна, голова правління залізничних доріг LDZ RSS.

Також сервісна компанія Латвійської залізниці вже підписала угоду з українським виробництвом на постачання запасних частин, які до цього часу виробляла та поставляла лише російська федерація. Подробиці не розголошують з міркувань безпеки.