Головна суспільство Чи варто проводити масові заходи у фактично воєнний час?

Чи варто проводити масові заходи у фактично воєнний час?

384

Святкувати не час. Військові дії, які точаться на Сході країни, територіально західних областей не торкаються. Проте вважати війну справою східної України не можна. Серед військових, які нині воюють там, є чимало західняків. А як зберігати солідарність тим, хто лишається тут? Чи варто проводити масові заходи у фактично воєнний час? І хто має встановити межу між дозволеним і надмірним?

Ніч з 13 на 14 червня. Луганськ. Військово-транспортний літак Повітряних Сил Збройних Сил України ІЛ-76 під час заходу на посадку в аеропорту вистрілами з зенітної установки та кулемета підбили терористи. На борту було 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців, техніка, спорядження та продовольство. Ніхто з 49-ти людей не вижив.

АТО триває. Жертви авіакатастрофи – не єдині, чиїми життями Україна розплачується за незалежність. Люди гинуть мало не щодня. І хоча воєнні дії тривають на Cході країни, ситуація не може не зачіпати решти українців. Указом Президента днем жалоби за військовими і прикордонниками, які загинули під час проведення антитерористичної операції, в Україні оголошено неділю, 15 червня. На Дніпропетровщині, звідки родом понад 30 загиблих членів екіпажу, траур триватиме майже 2 тижні.

Приспущеними державними прапорами і чорними стрічками на адмінбудівлях висловлює свою солідарність і Тернопіль. У День жалоби в місті скасували спортивно-розважальні заходи. З ефірів телеканалів на цей час зникають розважальні програми. Проте особисті святкові програми обмежують не всі тернополяни. Громадські активісти обурюються: ніхто не змушує скасовувати весілля чи інші свята, але без феєрверків, кажуть, можна було б обійтись. Чиновники розводять руками, мовляв заборонити не можуть, їх рішення про обмеження для тернополян – лише рекомендації.

– Ми можемо штрафувати, але максимальний штраф 51 грн. Але це смішно, бо за 51 грн ми фактично легалізуємо цей шум в місті, – говорить секретар Тернопільської міськради Ігор Турський.

Можуть хіба просити рестораторів, аби ті просили молодят та організаторів про скромні святкування. Самі ж обіцяють обійтись без гучних масових заходів у місті. Водночас чотириденна "Галицька дефіляда", яка проходила у парку Шевченка за сприяння міськради, поділила тернополян на прихильників і противників. Перших – вдосталь, про це свідчить масовість розважального заходу. Але серед тих, з ким спілкувались ми, таких не знайшлось.

– Мені здається, що в такий час все таки варто відмовитись від таких гучних святкувань. Це не для когось ми робимо, а навіть для себе, бо там гинуть люди за всіх нас. Так просто сталося, що вони ближче до того агресора. Але там є і наші з Зх Укр, в нас сусідки чоловік там воює, дитина не бачила тата 4 місяці, жінка чоловіка.

– Мені здається, що хлопці, які зараз воюють на сході, коли побачать кадри, як ми з вами їмо шашлики чи співаємо, гуляємо, їм якось буде сумно, і карабін тримати за нас з вами не дуже приємно. Тому давайте їх любити, поважати, підтримувати принаймі.

Розмовляємо на цю тему із Ігорем Турським:

– Сьогодні прийнято рішення більше таких шумних заходів не робити, оскільки на сході гинуть люди.Тоді чому це відбулось фактично тиждень тому? Тоді також гинули люди.

– Зрозумійте, це було лише за сприяння міськради, а підприємці проводили цей фестиваль… Міська рада сприяла, але ініціатором була не вона.

– Але якби міська рада прийняла чітку позицію заборонити такий масовий захід на території міста, його б не було.

– Я думаю, якби категорично, то би не було.

Бути солідарними – не означає не радіти життю, у всьому себе обмежувати і безперервно сумувати, кажуть люди. Не за те, щоб ми стали депресивною нацією, гинули хлопці. Проте і втрачати можливості для об'єднання країни не варто.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here