додому духовність Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої крізь віки: історія святині

Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої крізь віки: історія святині

903
Марійський духовний центр у нашому краї славиться чудотворною іконою Матері Божої. За переказами, ця ікона з’явилася монахові, який у 1240 році втік із Києва після зруйнування столиці монголами. Сьогодні ж вона зберігається у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці й належить до найдавніших в Україні. Більше про історію виникнення Чудотворної ікони далі.
Тим, хто щиро вірить, вона допомагає. До Чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої їдуть паломники з усіх куточків світу. Віряни звертаються до неї з різними проханнями і хворобами та просять про опіку. Сьогодні ікона зберігається у місцевій церкві Пресвятої Трійці та належить до найдавніших в Україні. Адже за легендою існувала святиня ще у ХІІІ столітті.

Отець Ярослав Новіцький, сотрудник Марійського духовного центру в Зарваниці, коментує: “Історія її сягає ще 1240 року, коли ми знаємо з історії, коли хан Батий нападав на Київ, монахи з Києво-Печерського монастиря змушені були покидати свої землі”.

Як розповідається у легенді, один із монахів дістався територій Галицького Поділля знесиленим та змученим тяжкою і довгою дорогою. Уві сні йому з’явилася Богородиця та благословила своїм омофором.

“Коли він проснувся, то побачив біля себе, що б’є джерело і над джерелом об’явлена ікона Зарваницької Богородиці. І почав тут, як каже нам історія, легенда, почав мешкати. І згодом заснувалось тут поселення, яке було назване Зарваницею”, – розповідає священник.

Щороку сюди на численні прощі з’їжджаються тисячі вірян. А найбільша Всеукраїнська проща збирає близько 100 тисяч людей, які вірять у ласку Богородиці і просять у неї благословення.

У 1921-22 роках митець Петро Холодний виготовив копію славнозвісної ікони. Під час комуністичного режиму її понад 40 років переховували віряни. Сьогодні ж вона зберігається у соборі Зарваницької Матері Божої та їздить країною та світом до різних парафій.