Працівники тернопільської Держсанепідслужби щепились від грипу. У такий спосіб медики показують позитивний приклад усім, хто, перебуває в групі ризику.
Поки захворюваність на грип не сягнула і половини показника епідемічного порогу, лікарі радять щепитись. Адже для того, аби виробився імунітет, потрібно мінімум два тижні.
– За тиждень госпіталізовано 154 особи, 108 – діти. Щеплених в області ми маємо з початку епідсезону, десь з кінця жовтня розпочалось щеплення, 2775 осіб, – розказує лікар-епідеміолог ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Світлана Маціпура.
Щеплення проти грипу захищає від хвороби або дозволює перенести її без ускладнень. В групі ризику передусім ті, хто має безпосередній контакт з великою кількістю людей.
– В першу чергу це є медичні працівники, крім того, це є всі діти, особливу увагу звертаємо на те, що є люди, які мають якісь хронічні захворювання – легенева, серцево-судинна система. Крім того, це є особи, які перебувають у закритих закладах як дитячих так і дорослих, і особи, які за ними доглядають. І крім того це група людей, які просто спілкуються – викладачі, педагоги, – говорить завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.
Протипокази до вакцинування мають ті, у кого алергія на курячий білок і, на момент щеплення, висока температура. Щепившись, є дуже мало шансів, що вакцина викличе побічну дію, у вигляді почервоніння у місці ін’єкції, набряку, підвищення температури тіла.
– Щеплення проводяться медичними працівниками, тобто ті, які знають, як правильно проводити щеплення. Перед проведенням щеплення люди мають бути оглянуті лікарем і має бути дозвіл на проведення щеплення. Відповідно, можуть бути якісь реакції після проведення щеплення, але за останні роки ми провели аналіз, реакцій на вакцину від грипу і людей немає, – каже Марія Павельєва.
Епідеміологи наголошують: щеплення захищає лише від вірусів грипу, а не всіх респіраторних захворювань.