Через переохолодження на Тернопільщині загинула людина. Трагедія трапилась у селі Кошляки Підволочиського району. Ймовірна причина смерті 57-річного чоловіка – загальне переохолодження.
На Тернопільщині планують розгорнути спеціальні пункти обігріву, де люди зможуть не лише поїсти, погрітися, а й отримати першу медичну допомогу. Минулого року до таких пунктів звернулося більше пів тисячі людей.
– В Тернопільській області передбачено розгортання пунктів обігріву, рішенням обласної техногенної комісії Тернопільскої облдержадміністрації визначено місця розміщення таких пунктів обігріву. Як правило це приміщення фельдшерсько-акушерських пунктів, районних лікарень. Пункти обігріву відкриваються за рішенням обласної комісії техногенної еконогічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Найближче засідання відбудеться 12 грудня, тобто завтра, – розповів перший заступник начальника територіального управління МНС в Тернопільській області Віктор Маслей.
Медики пояснюють: людина може загинути не стільки через сильний мороз, як через тривале перебування на вулиці при мінусовій температурі. Лікарі області готові до масових звернень через переохолодження чи обмороження. Щоб цього уникнути і не потрапити в лікарню, медики радять насамперед тепло одягатись і не зловживати алкоголем.
– Потрібно користуватися теплою, сухою одежею, щоб не було тісного взуття. І звичайно користуватися захисними кремами. Кремів на сьогоднішньому ринку є дуже багато, але треба, щоб вони були на жирній основі, неводорозчинні, так як вони щебільшебудуть притягувати воду, буде ще більше охолоджувати, – каже в.о. завідувача віділення термічної травми та пластичної хірургії Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Головатий.
При переохолодженні чи обмороженні важливо вчасно надати людині першу медичну допомогу. Насамперед постраждалого потрібно помістити в тепле приміщення.
– Треба зняти одежу, взуття, треба це робити дуже обережно, щоб не травмувати людину. Цю одежу чи взуття навіть краще розрізати. Кінцівки постійно треба зігрівати, якщо є можливість занурити у воду при температурі 37 градусів, постійно підвищуючи температуру до сорока, але не більше. Також треба проводити масаж кінцівок, масаж треба проводити від центру до периферії. Якщо є губка, то можна губкою це робити, а якщо є гліцерин чи камфорний спирт, то це можна робити прямо руками, змастивши їх. Ні в якому разі не можна розтирати снігом, – радить Ярослав Головатий.
Після цього кінцівки треба висушити, обробити спиртом і накласти теплі пов'язки, каже Ярослав Головатий. А далі обов'язково звернутися за допомогою до лікарів, бо відмороження може давати ускладнення.