додому суспільство Через аварію на залізничному переїзді сьогодні на Сумщині день жалоби

Через аварію на залізничному переїзді сьогодні на Сумщині день жалоби

672

Сьогодні день жалоби на Сумщині. Там напередодні внаслідок зіткнення маршрутного автобуса і потяга загинуло 13 людей, ще 5 – постраждали. Аварія сталася біля села Вири Білопільського району Сумської області. Як повідомили в Укрзалізниці, водій маршрутного автобусу "Богдан" проігнорував заборонений сигнал і виїхав на колію, в результаті чого на переїзді зіткнувся з дизельним потягом сполученням "Харків – Ворожба".

Аварія на Сумщині сталася на залізничному переїзді, оснащеному світлофором, який працював справно, повідомили в Державній адміністрації залізничного транспорту України. За даними прокуратури, водій маршрутки проігнорував червоне світло і виїхав на колію. В авто врізався потяг, розрізав машину навпіл і протягнув майже триста метрів. Водій маршрутки вижив, його викинуло з кабіни. Серед загиблих – одна дитина – учень 9 класу.

Оксана Владенко, мама загиблого дев'ятикласника: "Та як той водій, яка в нього совість, як він взагалі виїхав на маршрут, як він після цього всього взагалі жити в цьому селі збирається".

Анатолій, в аварії на Сумщині в чоловіка загинула племінниця: "Сьогодні для мене трагічний день загинула моя племінниця, молода дівчина, її ще жити і жити. Але так трапилось. Шановні водії, викиньте мобільні телефони, коли їдете в рейс, хай Вам щастить".

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею "Порушення правил дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб". На Тернопільщині востаннє резонансна аварія на залізничному переїзді сталася в лютому 2009. Тоді 5 людей загинуло, 20 -отримали травми. Трагедія сталась на залізничному переїзді біля села Прошова Тернопільського району. Рейсовий автобус із пасажирами "Тернопіль-Скоморохи" зіткнувся з поїздом, що їхав з Тернополя на Івано-Пусте.

Ярослав Матвійчук, начальник лінійного відділу на станції "Тернопіль" УМВСУ на Львівській залізниці: "В ході розслідування кримінальної справи по цьому факту було притягнуто до відповідальності власника маршруту. Його було притягнуто до відповідальності, а саме за те, що водій даного автобуса не був оформлений належним чином відповідно до діючого законодавства. Суд присудив три роки умовно. При цьому водій, який був винуватцем ДТП, загинув на місці події".

На Тернопільщині 36 залізничних переїздів, сім з них нерегульовані. 14 переїздів обладнані автоматичним сигналом, на 15-ти рух регулюють чергові. На 8-му кілометрі станції Березовиця-Острів залізничний переїзд регульований, щодня тут курсує близько 18 пасажирських потягів, стільки ж вантажних.

Тетяна Цибульська, чергова на залізничному переїзді: "Небезпеки немає, регулюємо, пильнуємо, таких порушників немає в нас на переїзді. Зараз не нарушають, бо бояться штрафи великі, зупиняються перед переїздом, проблем таких в нас немає".

А це нерегульований залізничний переїзд на вулиці Текстильній у Тернополі, хоча потяги сюдою вже давно не курсують, проте водії зобов'язані зупинятися на знак "СТОП".  В Державній автомобільній інспекції закликають водіїв дотримуватися правил дорожнього руху, перетинаючи залізничний переїзд. І нагадують: за порушення на нерегульованому переїзді передбачений штраф від 340 до 425 гривень.

Василь Барановський, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області: "Якщо це порушення стосується на регульованому переїзді. Коли водій проігнорував положення шлагбауму, чи світло світлофора, чи жести регулювальника, штраф сягає від 850до 1190 гривень".

Щодня Тернопільщиною курсує 24 швидкісних пасажирських потяги далекого сполучення та 38 приміських.