додому духовність Через 30 років після поховання тіло Амфілохія було нетлінним, свідчать очевидці

Через 30 років після поховання тіло Амфілохія було нетлінним, свідчать очевидці

701

У 2002 році, аби канонізувати преподобного Амфілохія, довелось відкрити його могилу. Відсутність тлінних процесів на тілі вразила очевидців. Відтоді нетлінні мощі святого Амфілохія перебувають у печерній церкві Почаївської лаври. Сьогоднішнім репортажем про дивну смерть старця та нетлінне його тіло ми завершуємо серію сюжетів про Амфілохія Почаївського.

Наближалося Різдво 1970 року. Відчувши, що це останнє Різдво, преподобний Амфілохій влаштував велике торжество для всіх рідних, близьких і односельчан. Влітку цього ж року з отцем траплялися дивні приступи. Пізніше стало відомо, що йому кілька разів підсипали отруту. Останнім випробуванням для старця, відповідно до церковної версії, стала підіслана до нього послушниця Ганна, співробітниця Київського музею атеїзму. Працюючи на кухні, вона підсипала монахові в їжу отруту в великій кількості.

– Було прихильників багато в нього, було й ворогів, так можна сказати, правда, що його отруїли, така була монашка заслана з Києва, дали йому в їдло, помер, поховали його в Почаєві, – розповів мешканець с.Мала Іловиця Шумського району Петро Іщук.

1 січня 1971 року Амфілохія не стало. Йому було 77. Тисячі мирян з’їхалися на його похорон. А через 31 рік 22 квітня 2002 року його святі мощі були знайдені нетлінними. Пані Анна все це бачила, жінка розповідає: тіло розкопаного святого старця було таким, неначе його поховали тільки вчора.

– Слухайте, як його достали, прижджають до нас, сюди до мене і до мами, і нас беруть в машину і везуть, тої ночі достали Амфілохія з ями. Як ми вже приїхали, то його вже поставили під стіну Троїцького монастиря, і відкрили його, і те, що його було наряджене і все було як все, і нетлінне було. Лоба нам тільки відкрили, лоба тільки було видно, і мама каже, поцілуй ще і я ще поцілувала. І все, – пригадує сусідка Амфілохія Почаївського Анна Побережна.

Рішенням Священного Синоду Української Православної церкви 12 травня 2002 року Амфілохія урочисто канонізували як преподобного Амфілохія Почаївського. Мощі Святого відкриті для поклоніння в храмі Іова Почаївського у Почаївській лаврі.