додому благоустрій Частини незаконно встановлених вздовж берега Івачівської водойми огорож вже немає

Частини незаконно встановлених вздовж берега Івачівської водойми огорож вже немає

654

Частини незаконно встановлених вздовж берега Івачівської водойми огорож вже немає. Рибалки, представники громадськості, самооборони, автомайданівці почали чистити територію. Відтак тепер кожен має вільний доступ до води. В екологічній інспекції такі огорожі називають самозахопленням території і кажуть, що прохід вздовж берега має бути вільний. Думки мешканців Івачева розділилися. Одні такі дії громадськості вітають, інші називають їх незаконними і скаржаться.

Івачівська водойма є природно-заповідним об'єктом загального користування, пояснюють в екологічній інспекції. Доступ до води має бути відкритий і вільний для усіх охочих порибалити чи відпочити. Натомість люди огородили територію.

Олександр ДОБЕНЬКО, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області: "Це є незаконно. Тому що в даному випадку порушується як водний, так і земельний кодекс. Доступ до води має бути вільний. В даному випадку це є самозахоплення частини водного об'єкта та незаконно встановлена сітка".

Рибалки, представники громадськості, самооборони, автомайданівці почали розчищати берег Івачівської водойми. Вони знесли огорожі, позрізали гілки, які захаращували територію.

Андрій ОБ'ЄЩИК, начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області: "Був представник з міліції, дільничий інспектор, був юрист, які йшли вперед перед людьми і дивилися чи їх дії законні чи незаконі. Підходили питали законно, законно, можна чистити, продовжуємо. Відбувся народний гнів так можна сказати. Люди не хотіли чекати, багато дзвонило на гарячу лінію і питало скільки часу треба для того, щоб законно  позносити ці незаконно поставлені забори. Це приблизно треба було б до року часу. Люди чекати не хотіли, вирішили поприбирати самовільно. Сказати чи це законно чи незаконно не знаю, але загороджувати доступ до води ніхто немає права".

Неодноразово браконьєри на човнах тікали саме на ці загороджені території, кажуть в "Тернопільрибоохороні".

Олександр ДОБЕНЬКО, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області: "Як бачимо тут човен стоїть саморобний без номерних знаків, незареєстрований. Очевидно це був один з кущів браконьєрського вилову риби, а загородивши таким чином сюди не мають доступу ні контролюючі органи, ну я вже не кажу про простих людей".


Думки мешканців Івачева розділилися. Одні обурені тим, що немають вільного доступу до води і вітають знесення огорожі. Інші такі дії називають злочином і скаржаться.

Василь ЛОТОЦЬКИЙ, мешканець Івачева: "Молодці, я тільки за. То треба було якусь об'яву написати, з села би ще люди прийшли, бо то багато проти. Ну звичайно, кому викинули, то ясна річ, що вони проти того, а я тільки за. Як я немаю права перейти по березі. Думаю, що мають право, то є соціальний став. Чистиш тут чистиш, а тобі смітять і смітять, то така культура. А дехто собі загородив, бо думає, що їм все можна".

 Аліса КОРЖЕНІВСЬКА, мешканка Івачева: "Це є приватна територія, в якої є хвіртка, є вхід і є вихід. Я ніколи не закриваю її. Будь ласка подивіться на ворота, замка немає, навіть вушок немає, щоб поставити замок. Але коли  закрита територія, субота, хазаїв немає, самовільно розкрити територію і позрубувати ці дерева, які роблять захист від вітру, то це вже злочин. Тридцять чоловік прийшло з бензопилами, з інструментами, я в шоці".

Тим часом вже на розчищеній території  люди продовжують огороджувати берег, зокрема насаджують нові дерева.

Андрій ОБ'ЄЩИК, начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області: "Пройшов день і вже бачимо нові насадження, далі спеціально, не погодивши з ніким самовільно понасаджували, аби відгородити дану ділянку , тільки ж почистили зробили порядок, от бачимо більше 20 свіжо посаджених дерев".

Те, що прохід до Івачівської водойми частково звільнили, в "Тернопільрибоохороні" називають краплею в морі. Є ще чимало таких місць, де люди обмежили доступ до води.

Андрій ОБ'ЄЩИК, начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області: "По Івачеві це тільки відсотків певно 20 що зробилося, ще є багато місць, які в майбутньому люди будуть звертатися і розгороджувати. Це є село Глядки, там фактично все село загородило, під Малашівцями багато є, тут біля дамби, де раніше ми зловили такого чоловіка Білінського, також в нього незаконне загородження. Це все люди хочуть розгородити".