додому Головні Частина громад Тернопільщини до адміністративно-територіальної реформи готові

Частина громад Тернопільщини до адміністративно-територіальної реформи готові

651

vlcsnap-2015-06-11-17h37m21s34Адміністративно-територіальна реформа – основне питання, яке сьогодні обговорювали на сесії Тернопільської обласної ради. І хоч стояло воно аж у кінці списку, та через повагу до гостей – представників громад із районів, його перенесли на початок засідання. Голови сільських рад та міст області закликали депутатів не затягувати із затвердженням перспективного плану формування територій громад, наголошуючи на тому, що готові до реформ. Та зійшлись на такому – через те, що деякі громади ще не прийняли остаточне рішення та не всі достатньо поінформовані, варто провести громадські слухання. Одразу по їх закінченні на наступній сесії обласної ради план затвердять.

Об’єднання територіальних громад повинне бути добровільним. На цьому наголошують і депутати обласної ради і представники місцевого самоврядування. Адміністративно-територіальна реформа дасть дорогу громадам, тому їхні керівники досконало вивчили це питання і вимагають від обласної ради дій – негайно затвердити перспективний план формування територій громад Тернопільщини.

– До адміністрації в мене немає питань як таких, вони сформували і подали. Далі що пише? Що має робити обласна рада? Хто вам дав право робити ще якісь обговорення на місцях, як це робить адміністрація. І не те що обговорення, а пише консультації. Ми провели 3 консультації в Гусятинському районі, скажіть мені депутати обласної ради, чи потребуємо ми ще якогось обговорення з кимось? Не потребуємо, ми готові до реформи сто відсотків, – розповідає  міський голова Гусятина Михайло Савчук.

Затягування процесу може обернутись тим, що громадам держава грошей не дасть. З цим погоджується і Анатолій Кулик – сільський голова Байковець.

– Закон прийнятий і там чітко прописано, що ми повинні робити. І якщо не буде затверджено перспективного плану формування тетриторіальних громад, і ми не проведемо такого об’єднання територіальних громад, то органи місцевого самоврядування, які об’єднаються не за перспективним планом, вони не отримають фінансування 60% ПДФО, – говорить сільський голова Байковець Анатолій Кулик.

Байківці – територіальна громада, яка зуміла зробити себе самодостатньою. Об’єднання дасть шанс стати успішними і приєднаним громадам.

– Нині бюджет байковецької сільської ради, не враховуючи ПДФО, буде складати біля 10 млн. Коли буде об’єднана громада, це буде 50 млн. Кожен населений пункт, який ми пропонуємо об’єднати з нами, він може нести на розвиток біля 2 млн грн. Чи отримують нині громади такі гроші? Безперечно ні, – переконанинй Анатолій Кулик.

Проте частина присутніх на пленарному засіданні запевнила, що не усі громади вже прийняли рішення та готові до об’єднання. Передусім, це через те, що у селах не пояснили суті реформ, її переваг та, головне, думки громади ніхто не питав.

– Давайте рухатися в позитивному напрямку, давайте будемо робити обговорення. Для цього ми створили сайт і прошу всіх небайдужих звернутись на цей сайт і обговорити це питання. Станом на сьогоднішній день обговорення не було, – говорить  представник громади с. Великий Глибочок.

Депутати прийняли рішення у найкоротший термін провести громадські слухання у тих селах, містах та районах, де цього потребуть громади і одразу ж на окремій сесії Тернопільської обласної ради прийняти перспективний план формування територій громад області.