додому духовність Час Великого посту – період покаяння

Час Великого посту – період покаяння

711

Час Великого посту – період покаяння. Особливим в підготовці до найбільшого християнського свята Воскресіння Христового є не лише молитва, а й сповідь та причастя. Як достойно пережити час Великого посту, аби з чистим серцем зустріти Воскреслого Христа, наш кореспондент Руслана Гриньо дізнавалась в одному з двадцяти марійських духовних центрів Європи – Зарваниці.

Радість Христового воскресіння повинна наповняти серце кожного християнина. Христос воскрес, аби показати шлях, яким піде людина обдарована Божою ласкою. Це свято світле, тому кожен має іти дорогою святості, щоб отримати нагороду у небі. В цей час потрібно щиро каятись у своїх гріхах. Коренем яких, каже отець Петро Пастух є пристрасті. В церкві виділяють вісім основних пристрастей, з якими в часі Великого посту по-особливому треба боротися це: черевоугодництво, розпуста, грошолюбство, гнів, смуток, нудьга, марнославство і гордість.

Отець Петро Пастух, сотрудник церкви Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці в Зарваниці: "Цей час Великого Посту є доброю нагодою подивитися правді в очі, подивитися в свою душу, прийняти покаянний характер, визнати себе грішником, прийти до сповіді, щиро висполвідатися і справді отримати звільнення, очищення".

Важливо вдало розпочати Великодній Піст, каже отець Андрій Шалай, – примиритися з ближніми, забути всі образи і покаятися в гріхах.

Отець Андрій Шалай, сотрудник Марійського духовного центру Зарваниця: "Святий Марко говорить: "Той користає добре з посту, який добре ввійшов в цей піст, який вміло розпочав цей піст, бо пізніше користає добрі плоди з цього."

По-особливому розпочали Великий піст вихованки "Колегіуму-інтернату Знамення", що в Зарваниці. Тут навчається тридцять чотири дівчини з чотирьох областей України. В прощену неділю, дівчата просили одне в одного пробачення, кожна зреклася від чогось, хтось застановив менше користуватися інтернетом, одна з дівчат відмовилася від мобільного телефону під час посту.

Марія Гуня, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Для мене піст – це стан свободи, це духовний стан, це спосіб звільнення, це не відреченння, це не фізичне відречення від чогось, а в середині зректися себе, пережити те, що пережив Ісус. Саме в часі посту можна залишитися наодинці і переглянути те, що ти робиш так або інакше".

Христина Груховська, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Постити важливо, бо мені наприклад стало набагато легше. Я почала молитися, від дечого відмовилася і Бог мені це повернув назад. Мені особисто стало набагато легше в навчанні. Я прошу Бога, я дещо віддаю Йому, а Він водночас робить добро мені, бо дає мені полегшення".

Вікторія Обаранчук, вихованка обласного комунального закладу Тернопільської обласної ради "Колегіум-інтернат Знамення" в Зарваниці: "Саме цей час для настанови, саме цей час для прощення, саме в цьому часі ми повинні зрости духовно, щоб Бог це побачив. Я сподіваюся, що кожному з нас це вдасться".

Передпасхальний Піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він суворий і найважливіший в житті Церкви і християн.