Знову – перемога заліщицьких медиків. Бригада екстреної медичної допомоги Заліщицької центральної комунальної лікарні перемогла у VIII Міжнародному зимовому чемпіонаті з екстреної медичної допомоги. Змагання відбувались 22-25 січня у польському місті Щирк. У конкурсі змагалося 48 команд, серед яких 4 – з України, 3 – з Литви та 1 – з Німеччини. Це друга остаточна перемога наших лікарів у міжнародних змаганнях. Додому медики повернулись із кубком Міністра охорони здоров’я Республіки Польща і з неоціненним досвідом.
Удосконаленню немає меж, переконані переможці, але цього потрібно прагнути. Особливо, коли йдеться про порятунок людського життя чи здоров'я. І вони над цим посилено працюють. Заліщицька бригада швидкої – один відлагоджений механізм. Розповідають: кожен із них працює на кількох роботах. Попри те, готувались до змагань щоденно по кілька годин, відпрацьовували найрізноманітніші ситуації. І все не заради перемоги, а задля досвіду. Торік посени у Заліщицьку лікарню прийшов інвестор – столичний земляк, і вони отримали надсучасне обладнання, яким поки що не може похвалитись жодна лікарня області. В таких умовах, вирішили: і їх навики мають бути на найвищому рівні.
Галина Цимбалюк, керівник бригади швидкої допомоги Заліщицької районної лікарні: "Ми після першого конкурсу у Польщі, коли зайняли перше місце, зрозуміли, що треба поїхати в Європу повчитися. Нам випала нагода. Ми поїхали в Краків на курси "Спеціалізована підтримка життя", тобто спеціалізовані реанімаційні заходи. Двоє хлопців Юра і Андрій ми маємо сертифікати. Ці курси зробидли великий вклад для нас особисто".
Їх тішить, що знання і навики, отримані завдяки участі у змаганнях, врятували не одне життя. Змагаючись, вони навчились кожен брати на себе відповідальність, бути керівником бригади і підлеглим. Таке головне завдання цих конкурсів. Вчитися було чому. На перших змаганнях заліщицьких лікарів вразила оперативність закордонних колег.
Андрій Турковський, фельдшер відділення швидкої допомоги Заліщицької центральної лікарні: "Швидко, оперативно, мінімальна кількість людей і буквально до десяти хвилин часу всі пацієнти були відсортовані, винесені із зони ураження силами тої бригади, яка приїхала".
Допомагаючи іншим, лікар зобов'язаний дбати і про свою безпеку, і про права пацієнта. Цього вимагали організатори. А ще вони ускладнювали завдання нечіткістю формулювання диспетчером проблеми. І це додавало складності.
Юрій Якимчук, фельдшер відділення швидкої допомоги Заліщицької центральної лікарні: "Ти приїжджаєш і не знаєш на що. І цим цікаво. Машина зупиняється. Нам кажуть: "Ви йдете туди." "Що з машини брати?" Вони кажуть: "Що вважаєте за потрібне". І ви не знаєте, чи буде вагітна жінка, яка народжує, чи немовля чи будь-що. То ми брали з машини кожен на спину і ще в двох руках і двісті метрів вгору, там така станція".
Любомир Присмак – водій швидкої. Від його оперативності і вправності залежить півсправи, а ще чоловік, за неофіційним сумісництвом, підпрацьовує психологом. Лікарі пояснюють: ті, хто викликають швидку чи перебувають поруч із хворим, першими потребують допомоги. Заспокоїти і допомогти позбутися паніки. У водія заліщицької бригади це виходить майстерно, задоволено запевняють колеги. А сам Любомир задоволений тим, що водії на тернопільських дорогах стали вихованішими. У цьому вони переконались, повертаючись зі змагань.
Любомир Присмак, водій відділення швидкої допомоги Заліщицької центральної лікарні: "Я вам скажу, що Тернопільська область не займає останнє місце. В Львівській області нам зовсім не уступали дорогу. В Тернопільській області нам аж засильно вступали, навіть зустрічні зупинялись, хоча вони не зобов'язані зупинятись".
Культура поведінки на європейських дорогах – то окрема тема, посміхається водій. І тут є чого прагнути.
Любомир Присмак, водій відділення швидкої допомоги Заліщицької центральної лікарні: "Кожен розуміє, що то можуть їхати до його родичів, що то не хтось і щось, у кожного в життя таке може статися".
Їм спокій тільки сниться. Попри активну і часто небезпечну роботу, ці четверо не готові працювати у кабінетах.
Андрій Турковський, фельдшер відділення швидкої допомоги Заліщицької центральної лікарні: "- Кабінет? Звичайно, ні. Кабінет, то зовсім інакша робота. Там треба мати інші якості, щоб працювати. Це заспокійно".
Своїм досвідом вони готові ділитись. Кажуть, жоден навчальний заклад не формує таких навиків, як добра практика.
Галина Цимбалюк, керівник бригади швидкої допомоги Заліщицької районної лікарні: "Ми би раді були, якби наші знання помогли комусь. Ми би радо відгукнулись на пропозицію приїхати у будь-яке відділення швидкої допомоги і розповіли б на чому можна працювати і як треба працювати. Показати їм сучасні протоколи по яких працює Польща, по яких працює Європа, бо в нас вони старі, ще з 2005 року…"
У мріях і планах переможців – організувати обласний кокурс бригад швидкої допомоги на базі Заліщицької лікарні. Готові і допомогти, і позмагатися.