
Ця рослина приваблива зовні, але отруйна зсередини. Прозорий водянистий сік борщівника, потрапивши на шкіру, під дією сонячних променів спричинить сильні опіки. Період цвітіння цієї рослини припадає на літо, а поширений бур’ян майже по всій території країни.
Зараз у соцмережах можна побачити, як багато людей не знаючи про наслідки цієї рослини і публікують фото та відео із борщівником. При першому контакті з ним можна нічого і не відчути. Однак через 2-3 години у місці дотику з’являється легке почервоніння та припухлість. Якщо вчасно не почати лікування фотохімічних опіків від борщівника, на шкірі можуть проявитися рідинні пухирі.
У народі цю рослину називають – «помста Сталіна». Саме з ініціативи вождя, попри заперечення науковців, борщівник почали вирощувати як силосну культуру і з цими намірами завезли з Сибіру до України. Але молоко корів після такого корму віддавало гіркотою, і вирощування борщівника закинули. Проте він почав самостійно рости на нових територіях.
Найкращий спосіб уберегтися від отруйної дії борщівника – уникати його, не проходити через хащі, де росте рослина та не намагатися її зірвати. Якщо ж все таки людина обпеклась борщівником, лікарі радять обов’язково звернутися до медзакладу.