У комунальників Тернополя увірвався терпець. Близько тисячі тернополян – працівників житлово-комунальних господарств, комунальних підприємств міста пікетували сьогодні обласне управління Державного казначейства. Люди вимагали насамперед виплатити заробітні плати, які затримують та не виплачують впродовж останніх трьох місяців. Проплату відповідних платіжних доручень блокує казначейство, розповіли учасники пікету. Якщо гроші затримуватимуть і далі, – під загрозою життєдіяльність міста.
Близько тисячі працівників комунальних підприємств разом з технікою пікетували будівлю обласного управління державної казначейської служби в Тернопільській області. Учасники акції протесту – працівники таких підприємств: "Міськшляхрембуд", "Тернопільміськсвітло", "Тернопільтеплокомуненерго", "Тернопільводоканал", "Тернопільелектротранс" та Об"єдання парків. Рахунки усіх цих підприємств заблоковані, їх керівники не можуть здійснювати жодних проплат, та найважливіше, що люди впродовж кількох місяців не отримують заробітних плат.
Любов Денисюк, працівниця КП "МШЕД": "Не платять людям грошей, по два місяці нема зарплати, люди хочуть оплачувати комунальні послуги, самі знаєте, державі не заплатиш, обріжуть газ, світло, зима йде, взутися дитина немає в що".
Фелікс Правюк, працівник парку ім. Т. Шевченка: "Грошей не дають, задежують зарплату, а в нас діти, треба кормити, самому треба".
Марія Дуда, прибиральниця парку "Топільче": "А я к ми маємо жити, є люди, які отримують тільки цю зарплату. На що ми маємо жити. платити комунальні послуги".
П'ять мільйонів гривень, – саме таку суму блокує сьогодні обласне управління казначейства тернопільській міській раді, 2,5 мільйони з цих грошей – заробітна плата працівників комунальних підприємств. Ще 2,5 мільйони – невиплачені гроші постачальникам.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "На сьогоднішній день є неоплачені суми коштів, при чому міська рада і управління комунальних господарств мають гроші на рахунках, проте казначейство не здійснює їхню виплату, а це заробітна плата Об'єднання парків, МШЕД, це зарплата тих людей, які здійснюють прибирання та утримання міста".
Невиплата грошей казначейством може серйозно вплинути на життєдіяльність міста та самих тернополян. До прикладу, через брак грошей не можливо придбати необхідні запчастини для тролейбусів, а від цього залежить безпека перевезень. У результаті припинення фінансування "Тернопільміськсвітла", місто залишиться без освітлення, аналогічна ситуація з теплом, водою та прибиранням вулиць.
Володимир Зелінський, перший заступник директора КП "Тернопільелектротранс": "Є заборгованість близько мільйона гривень, 139 тисяч, вже місяць часу, які вже є конкретні платіжки, але не перераховують з казначейства не віддають".
Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Шляхо-експлуатаційна дільниця на сьогодні має понад мільйон заборгованості, яка не проводиться, тобто платіжки лежать, не проводяться, а в них немає чим прибирати місто, ми ввійшли в зиму, і може трапитись так, що буде паралізована робота всіх інших служб міста. Відповідно ми повинні запобігти тому, щоб таке допустити і казначейство повинно виконати свою функцію – своєчасне перерахування коштів, що ж до нашого підприємства, то ми не маємо таких великих заборгованостей, як наші колеги, але також несвоєчасно проводяться кошти в управління комунального господарства".
Петро Мельник, голова профкому КП "Тернопільмвськтеплокомуненерго": "Ви ж не хочите проснутись, зранку відкрити кран і там води немає, вночі вулиці не освітлюються, не прибираються, це призведе до негативних явищ, до колампсу. До Нового року залишається менше двох місяців, а ситуація не покращуєтья, а катастрофічно погіршується".
Люди вимагали, аби керівник чи представник казначейства вийшов до них і пояснив ситуацію. У приміщення казначейства вдалось зайти міському голові, проте конкретної відповідді на питання чи будуть розблоковані рахунки, Сергій Надал не отримав.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Вчора на асоціації міст зустріч міських голів, і практично в кожному місті відбувається подібне, але в інших містах уже пішло фінансування, я знаю, що вчора отримували від 1 до трьох мільйонів гривень, чому немає в нас, в мене питання до казначея, нехай казначей вийде і якщо в державі дефолт, то нехай так і скажуть, що в державі дефолт, грошей нема і не чекайте".
Якщо і завтра рахунки будуть заблоковані, комунальники обіцяють знову пікетувати. Проте акція навряд чи буде мирною, кажуть люди, і однозначно масовішою.
TV-4