Близько чверті населення України може страждати від психічних розладів через війну рф проти України. 2022 сильно вплинув на життя українців, а відповідно на психоемоційний стан. Всі ми важко переживаємо будь-які негативні новини. Як наслідок – майже 10 мільйонів людей живуть із відчуттям стресу. Як відволікатись від негативних думок і берегти своє психічне здоров’я розповіла лікарка-кардіологиня Лілія Бурковська.
Відчуття байдужості чи страху, мігруючі болі. Такі стани можуть вказувати на те, що людина перебуває у стресі, розповідає лікарка-кардіологиня.
– Відчуття нехватки повітря, вам хочеться відкрити вікно, у вас відчуття холоду в серці, сильне серцебиття, ви не можете спати, міняється тиск. У вас є то дратівливість – то безсоння, – каже Лілія Бурковська.
Лілія Бурковська переконує, відчувати весь спектр емоцій: такі як ненависть, тривогу, чи хвилювання – нормально. Однак, на що треба звернути увагу, так це на тривалість таких станів.
– Одне діло, коли ми розсердилися або розхвилювалися і через якийсь період це пройшло – це нормально. Але коли ми живемо весь час у таких подіях – це є надзвичайно травматично для вашого організму, – каже Лілія Бурковська.
У випадку, якщо ви ви пригнічені чи розлючені тривалий період, лікарка рекомендує, в першу чергу, поділитися своїми хвилюваннями із близькими. Щоб менше турбуватись, лікарка радить читати або ж слухати книги, складати пазли чи займайтися рукоділлям. Це також відволікає від негативних думок.