Більше третини людей з інвалідністю, які звернулись цьогоріч за допомогою у центри зайнятості Тернопільщини, отримали роботу. Дехто не просто знаходить заняття до душі, а й відкриває власну справу, кажуть працівники служби. І нагадують – реалізувати себе може кожен, навіть якщо можливості людини в чомусь обмежені. Варто лише захотіти і звернутись у службу зайнятості.
Про гуманність людей судять за їх відношеням до дітей, літніх людей та інвалідів. Проте усі слова та гучні заяви чиновників втрачають зміст, коли люди з обмеженими можливостями виходять за межі свого дому чи намагаються знайти роботу. Ніби й більшає пантусів, та не всі вони практичні. І вакансії хоча є, але за оплатою та умовами праці людям з інвалідністю не підходять. Тут українцям варто повчитись в інших країн.
– Як відбувається в Євросоюзі. Людина отримала інвалідність. Стались певні проблеми, людина отримала обмеження в здоров'ї. Зразу ж з людиною починають працювати після лікарів психологи, піднімають дух людині. Бо ми розуміємо, що людина дійсно падає від того, що ти маєш певні обмеження, важко це психологічно сприйняти. Попрацювали психологи, підняли дух. Далі працюють представники відповідних установ, які перше виявляють здібності людини, – розповів керівник секретаріату регіональної комісії з питань діяльності громадських організацій інвалідів у Тернопільській області Михайло Костів.
І лише тоді – навчання. А далі – й гідне місце роботи. В Україні працевлаштуванню інвалідів всіляко сприяють центри зайнятості.
– У першому півріччі поточного року усі центри зайнятості Тернопільської області перейшли на роботу за новою сучасною єдиною технологією надання соціальних послуг центрами зайнятості України. Новації стосуються того, що обслуговування клієнтів проводиться незалежно від реєстрації місця їхнього проживання, – каже заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям ТОЦЗ Наталія Стахів.
Значною допомогою людям, яким важко конкурувати на ринку праці через обмежені можливості, стануть особисті консультанти – спеціалісти з працевлаштування. Вони допомагатимуть навіть тоді, коли людина отримає роботу. Необхідна інформація, цікаві семінари, – фахівці намагаються допомогти людям з обмеженими можливостями повірити в себе та знайти роботу. Роботодавців закликають йти назустріч. Цифри підтверджують – спільними зусиллями усе можливо. Більше третини тих, хто звернувся цьогоріч до центрів зайнятості на Тернопільщині, отримали роботу.
– З початку року в нашу службу звернулося більше тисячі таких осіб. 97 з них пройшли професійне навчання, 46 брали участь в оплачуваних громадських роботах. І нам вдалося працевлаштувати 375 осіб, – підсумував директор Тернопільського обласного центру зайнятості Петро Химейчук.