додому Головні Більше ста полотен написали захисники в межах проєкту “Воїни світла”

Більше ста полотен написали захисники в межах проєкту “Воїни світла”

419

“Жодна картина не про війну, а про мир та добро”. Більше ста полотен написали захисники в межах проєкту “Воїни світла”. Це ініціатива, яку волонтери втілюють в медичних закладах міста, аби допомагати бійцям, пораненим на фронті, проходити непростий період реабілітації. Ініціаторка проєкту зазначає, що більшість військових не тільки малює вперше, а й навіть відкриває у собі художні здібності. Подробиці знає Тетяна Скиба.

Андрій Денісов – військовий з Києва. Уже третій тиждень чоловік проходить реабілітацію в одному з закладів Тернополя. Завдяки проєкту “Воїни світла” він вперше почав малювати та відкривати у собі здібності художника.”Я ніколи не малював ні портретів, нічого. Час є в принципі, чому б ні? Щось для себе захотів розширити”, – поділився враженнями Андрій.

Наразі чоловік пише свої картини у різних стилях. За його словами, на аркуші та полотна потрапляють і люди, і тварини – загалом все, що йому подобається.

“Мені подобається, що вони як фотографії виглядають. Реалізм так сказати”, – зазначив Андрій.

Волонтерка Світлана розглядає портрети, на яких її зобразив військовий Андрій. Жінка зізнається, що серед робіт захисника є декілька її улюблених. Розповідає: із часу, коли боєць вперше почав малювати, він сильно виріс як митець.

Проєкт “Воїни світла” у Тернополі реалізовують уже другий рік. Ініціативу започаткували ще у Рубіжному, що на Луганщині. Окрім картин, захисники, які отримали поранення, також виготовляють й інші творчі вироби, які згодом навіть презентують на благодійних виставках. А за виручені гроші волонтери купують необхідні речі на фронт. Олена Хмельницька – організаторка арттерапії для бійців. Каже: більшість з них ніколи не малювали чи взагалі не мали професійних навичок творчих робіт.

“За цей час дуже багато хлопців, які мали важкі поранення правої руки, ми перевчили працювати лівою або навпаки. Якщо до цього людина користувалася лівою рукою і зазнала поранення або втрату руки, ми перевчали на іншу руку. В нас є такі випадки, коли хлопці втрачали дві руки і змогли працювати”, – розповіла Олена Хмельницька.

Олена Хмельницька пригадала захисника Володимира Симанишина, який попри втрачені кінцівки рук, почав творити неймовірні картини. Жінка каже: він та багато інших військових – приклад, того, як не потрібно здаватися в житті, вірити у себе та свої можливості.

“Перший раз, коли ми спробували, тоді ще він правою рукою не міг користуватися. Вони дуже погано заживала. І ми на резиночку прикріпили йому пензлик”, – згадує Олена.

Загалом військовим вдалося намалювати більше ста картин в межах проєкту “Воїни світла”. Картини захисники подорожують місцями Тернополя, аби все більше людей побачили їхні роботи.