додому суспільство Більше сотні протоколів за тиждень операції “Пішохід”

Більше сотні протоколів за тиждень операції “Пішохід”

621

Операцію "Пішохід" знову провели на Тернопільщині державтоінспектори. Більше тижня під пильним наглядом міліціонерів опинилися саме учасники руху без автівок. У ДАІ кажуть, нерідко аварії за участі пішоходів, трапляються саме з їх вини. Особливо уважними на дорозі треба бути взимку, наполягають інспектори. Через сніг та ожеледицю водії не можуть різко зупинити автівку. Гальмівний шлях за таких умов значно зростає.

Як правильно переходити дорогу знають навіть найменші пішоходи. Дітей цьому навчають ще в садочку. Братик і сестричка Софія і Тарас урок засвоїли добре і дорогу переходять правильно:

– Щоб перейти дорогу, то треба спочатку подивитися на світлофор. І ще дивитися, чи їдуть машини. Якщо світлофора немає, то треба спочатку подивитися наліво, а потім – направо.

Взимку перед тим, як переходити дорогу, окрім звичних правил: подивитися наліво і направо, треба ще й обов'язково дивитися під ноги, аби не послизнутися і не впасти. Ще пішоходам треба розрахувати, чи зможе автівка зупинитися вчасно. В ДАІ застерігають,  навіть на пішохідному переході треба бути дуже уважним.

Микола Ігнатченко, інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "При переході проїзної частини дороги різко не виходити. Навіть на пішохідний перехід різко не виходити, адже водії не можуть вчасно зреагувати і вчасно зупинитися".

Тернополяни, які ходять пішки, кажуть: не завжди правил дорожнього руху дотримуються самі водії.

– На Київській не зупиняються часом, часом і в центрі не зупиняються. Як коли. Буває так, що треба спочатку почекати, а вже потім переходити. Особливо, коли з дітьми переходиш.

За тиждень проведення операції "Пішохід" міліціонери вже склали більше сотні протоколів. Майже усі вони, кажуть в ДАІ, за перехід дороги в недозволеному місці. Тернополяни ж зізнаються, правила дорожнього руху часом порушують. Через порушення можна "влетіти в копійку". Законом визначено, що пішоходів можна карати гривнею і сума ця немала.

Микола Ігнатченко, інспектор УДАІ УМВСУ в Тернопільській області: "Згідно зі статті 127, частини 1 йде накладення штрафу в розмірі від 51 до 85 гривень часу".

У 2013 році сталася сотня аварій за участі пішоходів. Майже 20 людей загинуло, близько сотні – травмовані. Найчастіше аварії трапляються на масивах "Сонячний" та "Східний". Це проспект Степана Бандери, Злуки, вулиці Тарнавського і 15 квітня.