Конкурс піаністів імені засновниці першої музичної школи в області Ірини Крих провели у Тернополі. Більше двох десятків дітей молодших та середніх класів змагалися у віртуозній грі на фортепіано. Провели конкурс у музичній школі №1 Тернополя, яка носить ім'я Василя Барвінського.
Конкурс імені Ірини Крих провели вже вдруге. Поки що участь беруть лише учні першої музичної школи, але в майбутньому географію конкурсу планують розширювати. 24 юних піаніста змагалися за звання найкращого. Діти розповідають, фортепіано для вивчення вибрали не випадково.
Тамара, учениця 4 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1: "Мені дуже подобається саме фортепіано. Я думаю, що в цього інструмента є душа і він відрізняється від всіх інших інструментів".
Діти багато часу відводять заняттям на інструменті, але переконують: основному навчанню це не заважає.
Тамара, учениця 4 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1: "Мені вдається поєднувати заняття на фортепіано і навчання у школі, бо мені завжди подобалась музика. І я встигаю, знаходжу вільну хвилину і займаюсь на фортепіано".
У кожного учня є вже свої маленькі і великі досягнення.
Володимир, учень 4 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1: " – Цього року я грав у симфонічному оркестрі. Грав солістом.
– Важко було?
– Я не хвилювався, все гарно получилося і я тим задоволений".
Гелена у музичну школу ходить вже другий рік. Каже, навчання дається легко. А в конкурсі піаністів Гелена бере участь вперше.
Гелена, учениця 2 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1: "Він називається імені Ірини Крих. Мені було дуже радісно, що я піду на нього. Весь час я думала про нього і нагадувала мама. Ірина Крих – це перша директорка школи цьої".
Ірина Крих не лише перша директорка, а й піаністка зі світовим ім'ям, одна з улюблених учениць Василя Барвінського, яка втілила його задум і заснувала у Тернополі музичну школу. Як це було розповіла нам почесна гостя конкурсу, донька Ірини Крих – Лідія Крих.
Лідія Крих, професор Львівської державної музичної академії імені М. Лисенка: "Мама в молодому віці закінчила Львівську консерваторію. Вчилася вона у Василя Барвінського. Він і направив маму сюди на роботу. Молодою дівчиною вона приїхала сюди і фактично заснувала цю школу. Вона викладала не тільки фортепіано, а і теоретичні дисипліни. Тобто на ній було все спочатку".
Лідія Крих розповідає, школу створювали ентузіасти, які не шкодували власних сил. Пані Лідія наголошує, засіяне тоді зерно проросло і тепер школа має талановитих учнів, якими потрібно пишатися.
Лідія Крих, професор Львівської державної музичної академії імені М. Лисенка: "Музика людей робить кращими, добрішими, багатшими духовно. І це вже будуть ті діти, які будуть інакше дивитися на світ. І, звичайно, це завдяки тим вчителям, тому оточенню, яке тут є, яке започаткувала моя мама".
І день і конкурс для школи – особливі. Цього року Тернопільській музичній школі №1 виповнюється 85 років з дня заснування. Велике святкування ювілею музичної школи відбудеться наприкінці лютого.
Надія Семчишин, директор Тернопільської дитячої музичної школи №1: "Основне святкування нашої школи відбудеться 25 лютого у драмтеатрі імені Тараса Шевченка. Запрошую всіх тернополян прийти о 15 годині на наше святкування. Будуть прекрасні виступи наших дітей, наших вчителів і відомих наших вже великих музикантів-випускників нашої школи, які є лауреатами світового значення".