Армія дронів щоденно відбиває напад ворога на передовій. Коптери допомагають щогодини нашим воїнам тримати оборону та ефективно знищувати позиції й техніку росіян, а також відбивати штурм окупантів. Наш Назарій Голуб повернувся із прифронтових територій України. Там він побував у пункті керування безпілотних літальних апаратів. Докладніше про специфіку роботи оператора дронів та наскільки ефективна така зброя на фронті, нашому кореспонденту розповів командир підрозділу аеророзвідки, 3-го батальйону “Свобода” Бригади Швидкого Реагуваняя НГУ “Рубіж” Дмитро Маментович.
Одним скидом гранати військові підрозділу аеророзвідки 3-го батальйону “Свобода” Бригади Швидкого Реагування НГУ “Рубіж” щодня знищують ворога. Дмитро Маментович, командир підрозділу, поділився з нами кадрами, як оператори дронів працюють по окупантах.
“Це вчора була знищена їхня машина, скажем так, “маталига”, де вони везли БК та особовий склад до своїх позицій. Тут ніколи не вгадаєш, бо інколи на техніку може піти один дрон, може два-три, а інколи може бути достатньо одного скиду гранати”, – розповів нам Дмитро Маментович.
Дмитро має позивний “Трактор”. Хлопець на початку повномасштабної війни пішов добровольцем. Спершу був піхотинцем. У Сєвєродонецьку, розповідає, вперше ознайомився із роботою БПЛА. Під час служби хлопець отримав поранення в голову. На реабілітації Дмитра зацікавила робота із дронами, тому вирішив вчитися “літати”.
“На вишці знаходилися орки, які встановлювали антени та камери. Ми до цього виявили їх із мавіка, а зараз FPV-дрон прилетів за ними на полювання. Тут видно, як вони бігають округ труби”, – прокоментував Дмитро відео знищення загарбників.
Після кількох хвилин полювання за окупантами, оператор БПЛА майстерно FPV-дроном влучив у ціль.
“Для ефективної роботи підрозділу у нас обов’язково є пункт керування, який ми зараз бачимо тут, є ще злагоджена робота колективів, які працюють саме на нулі”, – зазначив Дмитро.
Дмитро розповідає, що в умовах повномасштабної війни безпілотники стали незамінними помічниками українських захисників. Їхня поява на фронті стала критично важливою для Збройних Сил України.
“Набагато простіше та ефективніше, воювати ось такими апаратами. Нам не треба відправляти людей, які можуть загинути, ми можемо відправити коптер, який в плані ефективності зробить набагато більше, ніж штурмова група. FPV-дронами ми можемо нищити як ворога, так і техніку, мавіками ми можемо ефективно проводити розвідку: розуміти, що там робиться, і що в них на позиціях коїться. Перед тим, як туди підуть люди, в них буде повна картинка того, що там коїться. Без цього перемоги не буде”, – пояснив нам Дмитро Маментович.
Про теплі зустрічі, щемливі історії військових та сотні подоланих кілометрів прифронтовими територіями , – дивіться у наступних випусках новин “Провінційні вісті”.